AP Milletvekili İlhan Küçük, Loveç'te AB Bilgi Merkezi açtıPazartesi, 30 Mart 2015

AP Milletvekili İlhan Küçük, Loveç'te AB Bilgi Merkezi açtıHak ve Özgürlükler Hareketi Gençlik Kolları Başkanı olan ve aynı zamanda Avrupa Parlamentosu Milletvekili İlhan Küçük, cumartesi günü Dobriç (Hacıoğlu Pazarcık) şehrinde AB Bilgi Merkezi'nin açılışını yaptı. Bu merkez, Avrupa Birliği'nin yürüttüğü politikalarla ilgili güncel bilgiler almak isteyen tüm Loveç toplumunun yararına faaliyet gerçekleştirecek. Ayrıca merkezde sivil toplum örgütlerinin gerçekleştirdiği projelere ilişkin hizmetler verilecek.

İlhan Küçük, "Loveç ili HÖH açısından önemli bir ildir. Bu ilde Ceyhan İbryamov'u bir milletvekili olarak kazanmayı başardık. Bu şekilde HÖH partisi kalitesini arttırarak Veliko Tırnovo, Pleven, Gabrovo, Vratsa'da örnekleri olduğu gibi genişliyor, şimdi ise bunu Loveç'te görüyoruz. Bilgi Merkezi önemli, çünkü AB vatandaşları ile AB arasında bağlantı kurulmasını sağlıyor. Ofisin burada Loveç'te gerçekleştireceği aktif faaliyeti sayesinde tüm AB politikalarının Loveç kamuoyunda yankı bulmasını bekliyoruz" diye ifade etti.

Merkezin açılışı HÖH Loveç İl Yönetimi, HÖH Gençlik Kolları İl yönetimi ve bölgeden milletvekili Ceyhan İbramov'un ev sahipliğinde gerçekleşti. AB Bilgi Merkezi, Avrupa kurumları ile ilgili güncel bilgi sunup, sivil toplum kuruluşlarının veya ayrı kişilerin proje hazırlama çalışmalarında yer alacak. Faaliyetleri kapsamında seminer, tartışma toplantıları, kampanyalar düzenlemenin yanı sıra Bulgaristan vatandaşlarının AB ile ilgili belirli bir alanda daha somut veya özel bilgi ihtiyacını gidermeye yönelik başka faaliyetler de gerçekleştirecek.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER