AP Milletvekili Necmi Ali, Kırcaali’de bilgilendirme ofisi açtıCuma, 29 Mayıs 2015

AP Milletvekili Necmi Ali, Kırcaali’de bilgilendirme ofisi açtıHak ve Özgürlükler Hareketi'nden (HÖH) Avrupa Parlamentosu Milletvekili Necmi Ali, bugün Kırcaali'de bilgilendirme ofisinin açılışını yaptı.

Açılışa, Kırcaali Bölgesi Milletvekilleri Erdinç Hayrullah, Şabanali Ahmet, Saliha Emin ve Mustafa Ahmet, Kırcaali il ve ilçe Belediye Başkanları ve Belediye Başkan Yardımcılar, Cebel Belediye Başkanı ve HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Başkanı Bahri Ömer, Meclis Üyeleri, Kırcaali Bölgesi HÖH İlçe Teşkilatı Başkanları, Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Raif Mustafa, HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl ve ilçe teşkilatı temsilcileri yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

Açılış konuşmasını yapan HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Başkanı Bahri Ömer, "Böyle bir bilgilendirme ofisini bazı Avrupa ülkelerinde ve Kırcaali'de açma fikri geçen AP Milletvekili Seçimlerinde vatandaşlarımız tarafından ortaya atılmıştı. Onların isteği üzere biz bugün Kırcaali'de bir ofis açmaktayız. Bazı duyumlar aldık, böyle bir bilgilendirme ofisine ne gerek var diye. Tam tersi, tam da bugünlerde bu ofise ihtiyacımız var. Bulgaristan 8 yıl önce Avrupa Birliği üyesi bir ülke oldu, ancak görüyoruz ki demokrasi bizden çok uzak. Avrupa'da hala sesimizi duyan yok, fakat bizleri duymaları gerekiyor. Bizim Avrupa'daki sesimiz, oradaki milletvekillerimizdir. Onlar, vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin ve seçmenlerimizin Avrupa'daki sesidir. Sıkıntılarını, görüşlerini ve paylaşmak istedikleri her şeyi ofisimize gelip AP Milletvekilleriyle paylaşabilirler" diye konuştu.

AP Milletvekili Necmi Ali, Kırcaali ilinin 7 ilçe belediye başkanlarıyla işbirliği içerisinde olduklarını ve bölgedeki problemleri Avrupa düzeyine taşıdıklarını belirtti. Necmi Ali konuşmasında, "Kırcaali sadece bölge için değil, ülke için de her zaman kamuoyunun bir barometresi olmuştur. Her zaman söylediğim gibi haberlerin üretildiği yer her zaman Sofya ve Kırcaali olmuştur. Artık bir yıldır Avrupa Parlamentosundayız. Tabii ki, elimizden geldiğince çeşitli sorunları komisyonlara ve Avrupa Komiserlerinin dikkatine sunuyoruz ve bunu da en uygun bir şekilde yaptığımıza inanıyorum" dedi.

HÖH Kırcaali Milletvekili Erdinç Hayrullah, konuşmasında, "Bugün bu açılıştan dolayı ben ve arkadaşlarım da çok mutlu ve heyecanlıyız. Biliyorsunuz Avrupa Parlamentosu'nda Bulgaristan'ı temsilen 17 milletvekili var. Bunlardan 4'ü HÖH'ten ve onlardan biri de Kırcaali'den Necmi Ali'dir. Bugün bu ofisin açılışı Avrupa Birliği'nin ikinci dönem /2014-2020/ destek programları ile aynı zamana denk geliyor. Bu ofisin Avrupa Milletvekilimizin yanı sıra, Bulgaristan Parlamentosundaki Kırcaali Milletvekillerinin de bilgilendirme ofisi olacak. Aynı zamanda burada önemli kararların alınacağı bir yer olacağına da inanıyorum" diye ifade etti.

fotoğraf: Nilgün AHMET


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER