“ARDA” FK YİNE KAZANDIPazartesi, 13 Eylül 2010

“ARDA” FK YİNE KAZANDI"Arda" Futbol Kulübü evinde oynadığı dördüncü maçı da kazandı. Bu seferki kurban, kalesinde iki gol gören "Maritsa - 1921" FK (Plovdiv) takımı oldu. Başlangıç düdükle beraber iki takım da orta alanda top çevirdi ve rakibinin zayıf noktalarını bulmaya çalıştı. Ev sahibi olmanın getirmiş olduğu avantaj ile Kırcaali'li futbolcular yavaş yavaş rakibin kalesine göz dikmeye başladılar. Son vuruşa kadar güzel gelişen iki farklı akında gerek takımın gölcüsü Ahmet Osman gerekse gizli silah Süleyman Şevket yedi metrelik çerçeveyi tutturamadılar. Maçın üçte biri kısmı geride kalırken, Ahmet Osman kaleyi cepheden gördüğü bir verkaç oyunu sonucu rakip kaleciyi affetmedi ve skoru 1:0 yaptı. Seyirci açısından sezonun en kalabalık maçında, 500 dolayında seyirci hep bir azdan gol diye yerlerinden zıpladılar. Bu dakikadan sonra daha iyi top çevirmeye başlayan Arda'lı futbolcular rakibini kendi alanına hapsettiler. Doğal olarak ikinci gol de gecikmedi. Müsabakanın 40' dakikasında on numaralı formayı taşıyan, birinci golün sahibi Ahmet güzel bir vücut çalımıyla rakibin iki savunmacısını geçti ve düzgün bir şutla meşin yuvarlağı ikinci kez kaleye göndermeye başardı. Arkasında Bulgaristan Yıldız Milli Takımında maçları olan Dimitır Grabçev topu kalesinden çıkarırken savunmadaki arkadaşlarına sitem ediyordu!

Birinci devre bu sonuçla sona erdi. İkinci devrenin başlamasıyla "Arda" daha etkin taraf olmaya devam etti. Ancak iki takımdan da gol sesi çıkmayınca, sonuç 2:0 kaldı. Evinde dörtte dört yapan takımımız yedinci hafta dışarıda oynayacak. 19 Eylül tarihinde oynanacak maçta rakibimiz ligin dokuzuncu yerdeki "Rodopa - 1927" FK (Smolyan) takımı. Bundan önce dışarıda oynadığı iki maçtan sadece bir puan alabilen takımımız bu maçta üç puan alıp, gülen taraf olmak istiyor.

Yer: Kırcaali
Stat: Drujba
Seyirci sayısı: 500
Hakem: Anton TONÇEV (Stara Zagora)
Goller: 31' ve 40' Ahmet OSMAN

"ARDA" FK: 24. Şaban İSMAİL, 17. İlhan TAHİR, 4. Yordan JAROV, 3. Hayrettin RECEP (2. Blagovest SARIEV), 7. Nikolay TERZİEV, 6. Süleyman ŞEVKET, 5. Özcan MAHMUT (9. Hüseyin MUSTAFA), 22. Veselin ANGELOV (14. Salim MUSTAFA), 8. Ahmet AHMET (K), 11. Mesut MEHMET, 10. Ahmet OSMAN


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER