Ardino 14.Uluslararası 15 Yaş Altı Küçükler Masa Tenisi Turnuvası sona erdiPazartesi, 26 Ağustos 2019

Ardino 14.Uluslararası 15 Yaş Altı Küçükler Masa Tenisi Turnuvası sona erdi Ardino (Eğridere) kasabasında sporcu ve antrenör olarak masa tenisi dalında ün yapmış Durgut Ademov - Cofi'nin anısına düzenlenen 14. Uluslararası 15 Yaş Altı Küçükler Masa Tenisi Turnuvası, Bulgaristan, Türkiye ve Yunanistan'dan adını duyurmuş tenis okullarından katılan 60'ın üzerinde sporcuyu bir araya getirdi. Turnuva, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat'ın himayesinde gerçekleştirildi.

Mükemmel organizasyon ve turnuvaya gerektiği gibi ev sahipliği yapılması, üç Balkan ülkesinden katılan küçük masa tenisçilerine sadece sportmenlik değil, aynı zamanda tenisin dinamiklerini ve güzelliğini de göstermelerine imkan sundu. Üç günlük turnuva boyunca yarışmacılar yüksek seviyede performans ve dürüst oyun sergilediler.

Takım yarışmasında Ardino Yunak Masa Tenisi Spor Kulübü'nün 15 yaş altı kız takımı, altın kupa ve madalyaların sahibi oldu. Yunak küçük kız takımı, final karşılaşmada Roman İskır takımına 3:0'lık skorla galip geldi. Yunanistan'ın Kavala şehrinden katılan Kavala takımı, üçüncülüğü elde etti.

15 yaş altı küçük erkek takımları arasında yapılan müsabakada Filibe Stoyanstroy takımı birinci, Kavala takımı ikinci, Ardino Yunak takımı ise üçüncü oldu.

Ferdi müsabakada Filibe Stoyanstroy takımından 14 yaşındaki Eren Bekir, tüm maçlarda ustalık sergiledi ve hak ettiği şekilde birinci oldu. Eren Bekir, final karşılaşmada Kavala takımından Dionidis Timamopolus karşısında 3: 2 (3:11, 11:8, 9:11, 11:5, 11:6) skorla galip geldi. Panagürişte'den İliya Vodeniçarov ve Filibe'den Stoyan Sarıev, üçüncülüğü paylaştılar.

Final müsabakalardan sonra Eren Bekir, "Ardino'da yapılan bu uluslararası turnuvayı ilk kez kazanıyorum. İlk başta 1: 2 skorla kaybettiğim halde önemli iki maçta güçlü bir ruh ve arzu ile her şeyin elde edilebileceğini gösterdim" diye kaydetti. Momçilgrad doğumlu olan Eren, Filibe'de ikamet etmektedir.

Küçük kızlarda birinciliği milli takım kadrosunda yer alan turnuvaya ev sahipliği yapan Yunak Masa Tenisi Spor Kulübü'nün sporcusu Tsvetelina Georgieva kazandı. Georgieva, final karşılaşmada milli takım kadrosunda yer alan Filibe kentinden Krıstina İvanova karşısında 3:0 (11:9, 11:9, 11:5) skorla galip geldi. Momçilgrad'dan (Mestanlı) kasabasından Elif İbram ve Kavala'dan Fotini Dimitriadis üçüncülüğü paylaştılar.

Final müsabakalardan sonra Georgieva,"Ardino'da yapılan bu uluslararası turnuvada ilk kez birinciliği elde ettim. Final karşılaşmada ilk iki maçta zorlandım, ama üçüncü maçta şampiyon olmak için elimden geleni yaptım" dedi.

Turnuvada dereceye giren yarışmacılara kupa ve madalyalarını, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Mümünhocov ve Durgut Ademov - Cofi'nin oğlu Erdem Ademov sundular. Belediye Başkanı, Down sendromu olan Lüleburgaz'dan tenisçi Erman Çetiner'e onursal altın madalya sundu. Erman Çetiner, Türkiye şampiyonu ve Dünya Şampiyonası'nda ikinciliği elde etmiş bir sporcu.

Turnuvanın kapanışında konuşan Resmi Murat, "Ardino, üç gün masa tenisi başkentine döndü. Ardino halkı, masa tenisine olan sevgisini bir kez daha gösterdi" diye kaydetti. Belediye Başkanı, turnuvanın mükemmel bir şekilde organize edilmesi ve gerçekleştirilmesi için Organizasyon Komitesini tebrik etti. Resmi Murat, tüm katılımcı takımları 2021 yılında düzenlenecek olan gelecek turnuvaya da katılmaya davet etti.

Turnuvanın başhekimliğini Momçilgrad'dan master sporcu Dimitır Karaivanov yaptı.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER