Ardino Belediye Başkan adayları dürüst seçim kampanyası için sözleşme imzaladılarPerşembe, 29 Eylül 2011

Ardino Belediye Başkan adayları dürüst seçim kampanyası için sözleşme imzaladılarArdino Meclis Kurulunun oturum salonunda Ardino Belediye Başkan adaylarının bir kısmı seçim kampanyası sırasında siyasi dürüstlük ve hoşgörü için sözleşme imzaladılar. Hak ve Özgürlükleri Hareketinin (HÖH) adayı şimdiki Belediye Başkanı Resmi Murat, Bulgar Sosyalist Partisinin adayı Dimitrina Aleksandrova, Birlik Halk Partisinin adayı Ferdi Yakub, GERB partisinin adayı Dr. Adam Persenski ve Ataka partisinin adayı Zorka Palagaçeva, seçim sonuçlarını göze almadan her şeyden önce kasaba halkının çıkarlarını savunacaklarını kamuoyu önünde beyan ettiler. Demokratik Güçler partisinin adayı Dimitır Şeremetev, Sofya'da çıkan acil işler yüzünden sözleşmenin imzalanmasında bulunamadı, fakat o hoşgörülü seçim kampanyası için prensip olarak razı olduğunu belirtmiştir.
Sözleşme imzalamasında Ardino Belediye Seçim Komisyonu Başkanı Tsvetomir Haciev resmi misafir olarak hazır bulundu.
Ardino Belediye Başkan adaylarının siyasi dürüstlük ve hoşgörü için sözleşme imzalamalarına DNES Sivil Toplum Hareketinden çağrıda bulundular. DNES Hareketinden, gelenek üzere Bulgaristan'da yapılan her önemli seçimler öncesi siyasetçilerin kamuoyu önünde oy satın alınması, belirsiz finanse edilme, belirli grup seçmenlere baskı yapılması, rakiplerin prestijlerinin zedelenmesi gibi kötü seçim uygulamalarına karşı ilgi derecelerini ifade etmeleri isteniliyor. Sözleşmeyi imzalayan Belediye Başkan adayları, DNES Hareketine siyasetçiler ve sivil toplum arasında diyalogun güçlenmesi yönündeki girişim için teşekkür ifade ettiler.
HÖH partisinin adayı Resmi Murat, "Sözleşmede yer alan anlaşmalara tamamen katılıyorum. Hoşgörü ve dürüstlük Hak ve Özgürlükler Hareketinin temel sloganlarıdır. Bu partinin temsilcisi olarak, hoşgörü, dürüstlük ve tüm adaylara karşı iyi tutum prensiplerini güdeceğim. Biz, parti mensubiyetlerimiz fark etmeden Ardino Belediye Başkan adayları olarak, bu değerlerin ve fikirlerin taşıcısı olabiliriz. Tüm adaylara seçimlerde başarı diliyorum" dedi.DİĞER HABERLER