Ardino Belediye Başkanı Başkan Şaban, Vasil Levski Lisesi’nde yeni eğitim öğretim yılını açtıCuma, 15 Eylül 2023

Ardino Belediye Başkanı Başkan Şaban, Vasil Levski Lisesi’nde yeni eğitim öğretim yılını açtı

Yeni 2023/2024 eğitim-öğretim yılı Ardino (Eğridere) ilçesindeki tüm okul ve anaokullarında açıldı. Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Vasil Levski Lisesinde düzenlenen okul açılış programının konukları oldular. Tören, Ardino’daki en büyük okulda Bulgaristan bayrağının göndere çekilmesi ve okul bayrağının karşılanmasıyla başladı.

İzzet Şaban, şahsı ve Belediye Meclis Başkanı adına öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik bir tebrik mesajı okudu. Mesajda şu ifadeler yer aldı: “Birinci sınıf öğrencileri için ilkokul yılı, daha büyük öğrenciler için ise bir sonraki okul yılı başlıyor! Ve bugün okullarımızda çocuklar, öğrenciler, aileler ve öğretmenler için heyecanlı ve samimi bir bayramdır. Bu, nesiller arası devamlılığı, gelenekleri ve geleceğe dair umudu birleştiren bir bayramdır.” Belediye Başkanı, miniklerin meraklı ve cesur olmalarını diledi, çünkü onlar bilgi dünyasında harika bir yolculuğa çıkıyor. Öğretmenlere, okulu öğrencilerin sadece bilgi öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda yeteneklerini gösterdikleri ve bireyselliklerini ve inisiyatiflerini ifade ettikleri manevi bir alana dönüştürme çabaları için teşekkür eden İzzet Şaban, “Yeni eğitim öğretim yılında manevi güç ve azim diliyorum, öğrencilerimizin başarıları kat kat artsın. Onların sevgisi ve takdiri, çalışmanız için değerli bir hediyedir” dedi.

Vasil Levski Lisesi Müdürü Anika Petrova, başarılı ve verimli bir eğitim yılı olmasını temenni ettiği tebrik konuşmasında, “Bilginin gücünün bizi ileriye ve yukarıya yönlendirmesini dilerim! Işık yürüdüğümüz yolu aydınlatsın, başarılarımız çoğalsın! Okulumuzun hamisinin adı Vasil Levski, daha önce olduğu gibi bize ilham versin, öğretsin ve korusun. Yaratıcı ve bilge dolu bir okul yılı olsun! Yolunuz açık olsun!", diye kaydetti. Müdür, 1.sınıf öğrencilerine bilginin anahtarını vererek, yeni eğitim öğretim yılının verimli ve sağlıklı geçmesini diledi. Petrova, okulun açılışının hayırlı olması için eski bir geleneğe göre küçük bir bakır kapla yere su döktü.

Yeni eğitim öğretim yılında Ardino ilçesinin en büyük okulunda 430 öğrenci eğitim görecek. Birinci sınıfa başlayan 32 öğrenci iki sınıfta okuyacak. Geleneksel olarak minikler, çiçeklerle oluşturulan en yüksek not altı biçiminde sembolik bir kapıdan geçerek okula ilk adımını attılar.

Okulun yetenekli öğrencileri, programa katılan tüm misafirleri şarkı, şiir ve danslarla selamladılar.

Okul açılış programı, Bulgaristan marşı eşliğinde okul bayrağı ve ulusal bayrağın uğurlanmasıyla son buldu.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER