Ardino Belediye Başkanı İzzet Şaban, üniversiteli gençlerle buluştuCuma, 08 Aralık 2023

Ardino Belediye Başkanı İzzet Şaban, üniversiteli gençlerle buluştu

8 Aralık Bulgaristan Akademisyenler Topluluğu Günü münasebetiyle Ardino (Eğridere) Belediyesi yönetimi, ilçeden üniversite öğrencileri ve gençlerle bir buluşma toplantısı düzenledi. Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Zoom online platformu üzerinden yurt içi ve yurt dışında eğitim gören Ardino ilçesinden üniversite öğrencileri katıldılar.

Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, “Aranızda olmaktan çok mutluyum. Bu toplantıyı yapma fikri belediyede görev yapan gençlerden geldi. Böyle bir fikir olmasına sevindim. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Siz Ardino'nun sadece geleceği olmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda onun ve dünyanın da bugünüsünüz. İlgili yükseköğretim kurumlarında nasıl geliştiğiniz ve sizi hangi konuların ilgilendirdiği bizim için çok önemlidir” diye kaydetti. Belediyenin kalkınmasına yönelik önerileri kabul etmeye devam ettiklerini vurgulayan Belediye Başkanı, “Belediyenin demografik sorunlarına yönelik orta vadeli bir stratejiyi sizlerle birlikte geliştirmek istiyoruz. Gençleri ilgili yerleşim yerlerinde ve dolayısıyla Ardino'da nasıl tutabiliriz? Bunun için fikirlerin sizden gelmesi gerekir. Birlikte çalışmak için gerekli koşulları yaratacağız. Bu stratejinin tedbirlerinin hayata geçirilmesini istiyoruz. Öneri ve fikirlerinizle katılabilirsiniz. Tamamı tartışmak üzere belediyenin resmi internet sitesinde ve sosyal paylaşım ağlarında yayınlanacak” diye kaydetti. Genç neslin inovasyonun jeneratörü olduğunun bilincinde olarak yenilikçi önerileri çok önemsediklerini kaydeden Müh. Şaban, “Bu konuda önerilerinizi sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki "Ardino İçin El Ele" sayfasından iletebilir ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Ardino ilçesinin kalkınmasına yönelik bir vizyonumuz var. Her zaman her türlü soruya açığız. Umarım, memleketlerinizde kalıp ilçemizin ve Bulgaristan'ın daha yaşanılır hale getirilmesine katkıda bulunursunuz” dedi. Belediye Başkanı, Ardino Belediyesi'nin, Belediye Meclisi kararıyla ilçede lise eğitimini tamamlayan 2023-2024 akademik yılında üniversite birinci sınıf öğrencilerine bir defaya mahsus mali yardım tahsis ettiğini duyurdu.

Selamlama konuşmasının sonunda öğrencilere başarılı olmalarını ve bilgiye susamış olmalarını dileyen Belediye Başkanı, “Hayalinizdeki profesyonel potansiyelinizi ve hem akademik hem de kişisel anlamda tüm hedeflerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirmeniz için hepinize kişisel ve akademik başarılar, azim ve sebatkar olmanızı diliyorum! Cesur, çalışkan, hedefe yönelmiş ve yaratıcı olun! Ardino'nun sizin eviniz olduğunu ve kasabamızın sizin bilginize, gücünüze ve enerjinize ihtiyacı olduğunu unutmayın!” diye kaydetti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER


23 Şubat 2024