Ardino Belediye Başkanı, köy muhtarlarıyla çalışma toplantısı düzenlediÇarşamba, 09 Kasım 2022

Ardino Belediye Başkanı, köy muhtarlarıyla çalışma toplantısı düzenledi

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, köylerde görev yapan muhtarlar ve muhtar vekilleriyle geleneksel aylık çalışma toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Mümünhocov, Belediye Genel Sekreteri Müh. Kemal Aliev, daire başkanları ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram da katıldı.

Belediye Başkanı, çalışma toplantısında muhtar ve muhtar vekillerini İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Ulusal Toparlanma ve Sürdürülebilirlik Planı (NPVU) kapsamındaki programlar ve Kırsal Alanların Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında ilçede uygulanması planlanan projelerle tanıştırdı. Müh. Şaban, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında belediyenin finansman sağlamak için üç önleme yönelik proje başvurusu hazırladığını belirtti. Bu projelerden biri de "Ardino İlçesinde Evde Bakım Hizmeti" projesidir. Belediye Başkanı, Evde Bakım Tedbirinin temel amacının bakıma muhtaç engelli ve yaşlılara ev ortamında destek sağlamak olduğunu belirtti.

Toplantıda muhtar ve muhtar vekilleri evde bakım hizmetinin sağlanmasına ihtiyaç duyan kişiler hakkında bilgi verdiler. Muhtarlar, Sosyal Hizmetlerin Planlanması Hakkında Yönetmelik doğrultusunda sosyal hizmetlere ihtiyaç analizinin hazırlanmasında da aktif rol oynayacak. Şu anda Ardino ilçesinde 10 çeşit sosyal hizmet verilmektedir. Müh. Şaban, “Amacımız, sosyal hizmetleri muhafaza edip, nüfusa daha iyi hizmet verebilmek için sayısını kat kat artırmaktır” diye kaydetti. Belediye Başkanı, NPVU kapsamındaki programlara hibe başvurusunda bulunmak için de proje teklifleri hazırlandığını vurguladı.

Belediye Başkanının muhtarlarla toplantısında görüşülen bir diğer konu da kış hazırlıkları ve kar temizleme çalışmaları oldu. Müh. Şaban, muhtarlara kış hazırlıkları olarak şu faaliyetlerin yapılması talimatını verdi: drenaj hendeklerinin ve menfezlerin temizlenmesi, yol boyunca tehlike arz eden sarkan dalların ve ağaçların budanması.

Belediye Başkanı, belediyenin en uzak yerleşim yerlerine bile ulaşmak için kullanılacak kış şartlarına uygun temizlik ekipmanları için gerekli donanıma sahip olduğunu kaydetti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER