Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Belite Brezi Macera Parkı’nın açılışını yaptıPazartesi, 06 Haziran 2022

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Belite Brezi Macera Parkı’nın açılışını yaptı

Ardino (Eğridere) yakınlarındaki Belite Brezi Turizm Kompleksinde aynı ismi taşıyan bir Macera Parkı’nın (İp Parkuru) resmi açılışı yapıldı. Kurdeleyi Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve Belediye Başkan yardımcıları Necmi Mümünhocov ile Nasko Kiçukov kestiler.

Müh. Şaban, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Büyük çaba sarfederek turizm için yeni bir şey yapmayı başardık. Burası hem çocukların hem de yetişkinlerin kullanabileceği eşsiz, eğlenceli, eğlendirici bir mekandır. Belite Brezi Turizm Kompleksini turizm ve rekreasyon yapmak için daha çekici bir destinasyon haline getirmek ve ziyaretçi sayısını artırmak için uzun süredir çalışıyoruz” diye kaydetti. Belediye Başkanı, cazibe tesisinin üç seviyede zorluk teşkil eden engellere sahip olduğunu vurguladı. Çocuklara hitap eden birinci seviyede beş engel bulunuyor, yetişkinlere hitap eden ikinci ve üçüncü seviyede ise daha zor engeller bulunuyor. Müh. Şaban, “Biz burada durmayacağız, Belite Brezi’ye daha fazla turist çekmek için yeni şeyler yapmaya devam edeceğiz” dedi. Belediye Başkanı, ip macera parkurunun yapımında büyük emek, çaba sarfeden ve tutarlılık gösteren herkese içten şükranlarını dile getirdi.

10 Haziran Cuma gününe kadar Belite Brezi Macera Parkı tüm yetişkin ziyaretçiler için ücretsiz olup sonrasında ücretlendirilecek. Çocuklar için haziran ayının sonuna kadar ücret alınmayacak.

Tesisin kullanılabirliği ve güvenliği, çalıştırmadan önce günlük kontrol yapacak olan yerel bir eğitmen tarafından denetlenecek.

Güner ŞÜKRÜ


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER