Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Bursa’daki Eğridereliler ile buluştuSalı, 14 Mart 2023

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Bursa’daki Eğridereliler ile buluştu

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Ardino İlçe Başkanı Şahin Bayramov, Türkiye'ye üç günlük bir ziyarette bulundular. Belediye Başkanı İzzet Şaban, ziyaret kapsamında Bursa merkezli Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi binasında Bursa’da yaşayan Ardinoluları  (Eğriderelileri) kabul etti. Halk Günü Buluşması, çok sıcak ve keyifli bir atmosferde geçti. Göçmenler, farklı nitelikte soru yönelttiler. Düşünceleriyle her zaman memleketlerinde olduğunu ve doğup büyüdüğü yerleşim yerlerinin gelişimine aktif olarak katılmak istediklerini dile getirdiler. Onlar, “Bu tür girişimlerin periyodik olarak yapılması güzel olur” dediler.

Belediye Başkanı, ziyaret kapsamında Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yurtsever başta olmak üzere Bursa Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimiyle de görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ana konusu, Ardino Belediyesi ile dernek arasındaki iyi ilişkilerin sürdürülmesiydi. Görüşmede öne çıkan konuları arasında Türkiye ve Suriye'de meydana gelen yıkıcı depremlerin acısı da yer aldı. Müh. Şaban, hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

Belediye Başkanı, “Her zaman duyarlı davranan Ardino Belediyesi, Türkiye'deki depremzedeleri desteklemek için yardım kampanyası başlatan ilk belediyeler arasında yer aldı. Yaptıkları bağışlarla tüm Ardino ilçesi sakinleri iyilik ve insanlık adına birleştiler. Başkalarının acılarına ortak oldular ve Türk halkının trajedisini paylaştıklarını gösterdiler” diye kaydetti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER