Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Enver dedenin 91. doğum gününü tebrik ettiPerşembe, 25 Mayıs 2023

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Enver dedenin 91. doğum gününü tebrik etti

Güner ŞÜKRÜ

Uzun süredir Madan'daki Gorubso Maden İşletmesi’nde çalışan Ardino (Eğridere) kasabasından Enver Zülker, 24 Mayıs’ta 91. yaş gününü kutladı. Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram ile Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Mümünhocov, bizzat evine giderek Enver dedenin doğum gününü tebrik ettiler. Onu hediyeler ve tebrik mesajıyla sevindirdiler.

Mesajda şu ifadeler yer alıyor: “Lütfen doğumunuzun 91. yıl dönümü için en içten tebriklerimizi kabul ediniz. En içten saygı duygularıyla sağlık, esenlik, uzun ömürler ve yaşlılıkta huzurlu bir yaşam dileriz."

Enver dede doğum gününü çocukları, torunları ve torun çocukları Elvan, Nevin, Ekrem, Safiye, Demet, Kardelen, Sidelya, Deniz ile birlikte kutluyor. Onlar, doğum günü pastası ve lezzetli ikramlar hazırlamışlardı.

Kendisine gösterilen saygıdan son derece etkilendiğini dile getiren Enver dede, Ardino Belediye yönetimine gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı kalbi teşekkürlerini sundu. Enver Zülker, 24 Mayıs 1932 tarihinde Sinçets (Durabeyler) köyünde bir tütüncü ailesinde dünyaya geldi. 1954 yılında evlendi. Üç yıl önce vefat eden eşi Sabriye ile aile fertlerinin birbirine çok bağlı olduğu bir aile kurdular ve beş çocuk (üç erkek ve iki kız) büyüttüler. Şimdi 10 torun ve 8 torun çocuğuna sahip olmasına seviniyor.

Enver dede, Ardino’daki Emekliler Kulübü'nün uzun süredir üyesidir. Son iki aydır sağlık sorunları nedeniyle kulüpte yapılan etkinliklere katılamıyor. Halihazırda kendisine çocukları bakıyor. Enver dede gençlere hayattaki yolunu bulmaları için okumalarını, dürüst, iyi niyetli, iyimser olmalarını tavsiye ediyor.


DİĞER HABERLER