Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, martenitsa yarışmasında dereceye girenleri ödüllendirdiCuma, 17 Mart 2023

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, martenitsa yarışmasında dereceye girenleri ödüllendirdi

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, “Marta Nine Martenista Bağlamış” başlığı altında martenitsa yapımı yarışmasında dereceye giren yarışmacıları ödüllendirdi.

Bu yıl girişimde ilçedeki anaokullarından çocuklar da yer aldı. Ödül töreni, Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Dereceye girenlere Belediye Başkanı tarafından sağlanan ödül belgesi ve maddi ödüller verildi. Ardino Slıntse Anaokulu’ndaki “Pçeliçkite”, “Mickey Mouse”, “Zvezdiçki” ile “Şirinler” olmak üzere dört çocuk oyun grubu ile Jıltuşa (Sarıkız) köyündeki Radost Anaokulu birinciliği elde ederken Byal İzvor (Akpınar) köyündkei Mir Anaokulu ikinciliği ve Ardino Breziçka Anaokulu ise üçüncülüğü elde etti.

Ödül belgeleri ve maddi ödüller, Müh. İzzet Şaban tarafından dört anaokulun müdürleri - Slıntse Anaokulu Müdürü Dimitrina Aleksandrova, Radost Anaokulu Müdürü Alina Semercieva, Mir Anaokulu Müdürü Sevilcan Hüseyin ile Breziçka Anaokulu Müdürü Kıymet Mümün’e takdim edildi.

Belediye Başkanı, özgün geleneksel martenitsalar yapımında gösterilen özen ve ustalık için sergiye katılan tüm çocukları tebrik etti.

Çocuk eğitim kurumlarının müdürleri, düzenlenen yarışma ile çocukların estetik algılarının harekete geçirildiğini ve Bulgar geleneklerinin korunduğunu ifade ettiler.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER