Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Sabahattin Ali büstüne çelenk koyduCuma, 26 Şubat 2021

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Sabahattin Ali büstüne çelenk koyduArdino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, dünyaca ünlü yazar Sabahattin Ali'nin doğumunun 114.yıldönümü münasebetiyle Belediye Müzesi bahçesinde bulunan Sabahattin Ali'nin büstü önüne çelenk koydular. Her yıl geleneksel olarak yapılan çelenk sunumuna belediye ve başka kamu görevlileri, toplumun önde gelen isimleri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, "Ardino doğumlu Sabahattin Ali'nin anısına saygı göstermek bizim boynumuzun borcu ve bizim için bir onur meselesi!" diye kaydetti.

Belediye Başkanı, anıtın kaidesine zarif bir şekilde yerleştirilen yazar hakkında kısa bilgilendirici metinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve bu iyi fikri başlatanlara ve hayata geçirenlere teşekkür etti.

Sabahattin Ali'nin büstü heykeltıraş Emel Benzet'in eseri ve Türkiye'nin Kırklareli Belediyesi tarafından bağışlandı. Sabahattin Ali'nin büstü, 2015 yılında açıldı.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER