Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, yeni Turizm Danışma Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdiCuma, 17 Mart 2023

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, yeni Turizm Danışma  Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, ilçe merkezinde yeni kurulan Turizm Danışma Merkezi’nin açılış kurdelesini kesti. Açılış törenine Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Belediye Başkan yardımcıları Necmi Mümünhocov ile Nasko Kiçukov, proje uygulayıcısı Panorama 2000 Ltd. Şirketi temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

Belediye Başkanı Müh. Şaban, törende yaptığı konuşmada, “Ardino kasabasındaki Turizm Danışma Merkezi'nin yeni binasının açılışını gerçekleştirmekten son derece memnunum. Bence bu merkezin açılışı, ilçenin sakinleri ve misafirleri tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Ardino ilçesi, geçen yıl Turizm Bakanlığı'nın “2022 En İyi Turistik Destinasyon" ödülünü kazandı. Bu ödül, turizmin gelişmesi yönünde çok çalışmaya devam etmemizi zorunlu kılıyor” diye kaydetti. Belediye Başkanı, Turizm Danışma Merkezi'nin bundan sonra Ardino ilçesinde turizmin gelişmesi için bir motor olması gerektiğini vurguladı. Müh. Şaban, “Yıl içinde bu yönde güzel şeyler olmak üzere ve ciddi anlamda iddialıyız. Bu işe Arda Nehri'nin kıvrımları ve Borovitsa (Çamdere) Nehri yakınlarındaki Orta Çağ'dan kalma Patmos Kalesi’nden başlayacağız. Bu bölgeyi iyileştireceğimizi düşünüyorum. Ardino, sadece bir yıl için değil, gelecek yıllarda da gerçekten ülkenin en gözde destinasyonlarından biri olacak” diye ifade etti. 

Yeni Turizm Danışma Merkezi’nin inşaatına ilişkin proje, Kırsal Kalkınma İçin Avrupa Tarım Fonu tarafından desteklenen 2014-2020 Dönemi Kırsal Kalkınma Programınca. Ardino - Cebel (Şeyhcuma) Yerel Girişim Grubu (MİG) Derneği Toplumların Önderliğinde Yerel Gelişim Stratejisi çerçevesindeki 7.5- Rekreasyon Altyapısı, Turizm Bilgileri ve Küçük Ölçekli Turizm Altyapısının Kamu Kullanımına Yönelik Destek Alt Tedbiri kapsamında finanse edildi.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER