Ardino Belediye Başkanı Müh. Şaban ikinci yıllık faaliyet raporunu sunduPerşembe, 23 Aralık 2021

Ardino Belediye Başkanı Müh. Şaban ikinci yıllık faaliyet raporunu sundu

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, çevrimiçi olarak 2019 - 2023 dönemini kapsayan görev süresinin ikinci yılı için faaliyet raporu sundu.  Raporun tam metni, belediyenin web sitesi ve belediye yayını olan Ardinski Glas/ Ardino’nun Sesi gazetesinin son sayısında yayınlandı. Rapor sunumu videosu, belediyenin resmi Facebook sayfasına da yüklendi.

Müh. İzzet Şaban’ın raporunda şu ifadeler yer aldı: “Bu yıl boyunca ilçede yerel öneme sahip birçok proje uygulandı ve uygulanması yalnızca Ardino kasabasının görünümünü değil, aynı zamanda ilçede bulunan köyleri de yenileyen ve iyileştiren altyapı projeleri özellikle dikkat çekiyor. Yıl boyunca gerçekleştirilen tüm inşaat faaliyetleri ile Ardino ilçesi giderek daha fazla Avrupai bir görünüm kazanmaya başlıyor. Bu yıl ilçedeki her Avrupa şehrindekine benzer oyun alanlarının sayısı arttı. En uzak mahalleler bile aydınlandı.

Ülkenin tüm kalkınma alanlarını olumsuz etkileyen pandemi dışında devletin bir parçası olarak ilçemizde de bu yıl, sonuncusu "ikisi bir arada" olmak üzere üç ulusal seçimle- Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve milletvekili seçimleri ile karakterize edilir. Her üç seçimde de sizler, ilçenin sakinleri ve seçmenleri, ülkemizin devlet yapısının ve siyasi istikrarının yeniden sağlanması için yüksek sorumluluk bilinci ve vatandaşlık duruşu sergilediniz.

Raporlama döneminde Belediye Başkanı ile Belediye Meclisi arasında çok iyi bir etkileşim olduğuna inanıyorum. Belediye Meclisi toplantılarında belediye bütçesinin uygulanması, yerel vergi ve harç tutarlarının güncellenmesi, yatırım projeleri ile Avrupa Birliği (AB) destekli operasyonel programlara başvuru, belediye mülk yönetimi, su temini ve kentsel gelişim, inşa edilmiş ilçe yol ağının bakımı, belediye arazilerinin kiralanması, imar planının kabulü, okul ağının onaylanması, sosyal açıdan dezavantajlı kişilere mali destek verilmesi, plan ve programların kabulü ile ilgili kararlar tartışıldı ve kabul edildi”.

Belediye Başkanı, raporunda şunu ifade etti: “Belediye Meclis üyelerine desteklerinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Son olarak, Ardino Belediyesini dürüst, şeffaf ve saygın bir şekilde yönetme çabamda bana inandığınız ve beni desteklediğiniz için elbette hepinize şükranlarımı sunuyorum. Ve bu güveni haklı çıkarmak için şahsım ve yönettiğim belediye adına elimizden gelen her şeyi yapacağımıza dair büyük bir sorumluluk üstlenerek söz veriyorum”.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER