Ardino Belediye Başkanı Müh. Şaban, Sali dedenin 98. doğum gününü tebrik ettiPazartesi, 05 Haziran 2023

Ardino Belediye Başkanı Müh. Şaban, Sali dedenin 98. doğum gününü tebrik etti

Güner ŞÜKRÜ

Ardino (Eğridere) kasabasının en yaşlı sakini olan Sali Saliev, 4 Haziran’da 98 yaşına girdi. Bu vesileyle Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, doğum gününü tebrik etmek için Sali dedeyi evinde ziyaret ettiler. Belediye Başkanı Müh. Şaban, ona sağlık ve ailesinde daha nice nice yıllar birlik ve sevinç olmasını diledi.

Kendisine gösterilen ilgi, alaka ve saygıdan dolayı son derece duygulanan Sali dede, Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Başkanı’na kalbi teşekkürlerini sundu. Şimdi ona en küçük oğlu Mustafa ve gelini Adefiye bakıyor. Onlar, her sabah saat 10:00'da ve her öğleden sonra saat 16:00'da babalarının sade bisküvi ile nescafe içmeyi çok sevdiğini paylaştılar. Onlar, “İlerlemiş yaşına rağmen siyaseti takip ediyor. Sağlık açısından kendini iyi hissediyor ve kan basıncı değerleri her zaman normal seviyede” dediler.

Sali Saliev, 4 Haziran 1925 tarihinde Ardino’nun Latinka (Türk Ürpek)  köyünde çok çocuklu bir ailede dünyaya geldi. Üç oğul ve üç kız sahibi olup birçok torun ve torun çocuğu olmasına seviniyor. 1975 yılına kadar kendi Latinka köyünde yaşayan Sali dede, daha sonra Ardino’ya taşındı. Hayatı boyunca eski Tarım Emek Kooperatif İşletmesi’nde (TKZS) takım başkanı olarak çalıştı.  


DİĞER HABERLER