Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Bursa'daki Şahin Yılmaz İlkokulu'nu ziyaret ettiPazartesi, 29 Şubat 2016

Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Bursa'daki Şahin Yılmaz İlkokulu'nu ziyaret ettiArdino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, Vasil Levski Lisesi'nin kardeş okul olduğu Bursa'daki Şahin Yılmaz İlkokulu'nu ziyaret etti. Belediye Başkanı, okul müdürü Ergül Akpınar tarafından karşılandı. Ziyaret, geleneksel Eğridereliler Buluşma Gecesi münasebetiyle Ardino'dan bir heyetin üç günlük Bursa ziyareti kapsamında gerçekleşti. Heyette Ardino Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Belediye Başkan Yardımcıları İzzet Şaban ve Nasko Kiçukov, Meclis Üyeleri, köy muhtarları ve işadamları da yer aldılar.

Resmi Murat, okul dersliklerini gezerek, okulun durumuyla ilgili bilgi aldı. Okulun fuayesinde bulunan bir fotoğraf sergisi iki kardeş okulun ortak faaliyetlerini gösteriyor.

Vasil Levski Lisesi ile Şahin Yılmaz İlkokulu arasındaki ilişkiler daha 2003 yılında başladı.

Türk Okulu 2001 yılında Aydın Yılmaz'ın mali desteğiyle inşa edildi. Şu anda bu okulda 1-4.sınıflarda 1 200'ü aşkın çocuk eğitim görüyor.

Resmi Murat, Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aydın Yılmaz ile de görüştü. Görüşmede eğitim, kültür, spor ve sağlık alanlarında iyi uygulamalar değişimi ve ortak işbirliği imkanları ele alındı.

Resmi Murat, Aydın Yılmaz'a geçen asrın ortasında çekilen Ardino kasabasının merkezini yansıtan eşsiz bir fotoğraf hediye etti.

Ardino heyeti, ağır bir hastalıktan sonra 2015 yılında ağustos ayında hayata veda eden Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Kurucu Başkanı Ahmet Kahraman'ın mezarını ziyaret etti. Kahraman, rahmetli anne ve babasının arzusu üzerine Yıldırım İlçesi Baruthane Mezarlığı'nda onların mezarları yanına defnedildi.

Ziyaret kapsamında Resmi Murat, Bursa'da tel, yay ve yatak minderi üretimi yapan Yılmar Fabrikası'nı da ziyaret etti. Belediye Başkanı, Bursa'da en başarılı Eğridereli işadamları olan fabrikanın genel müdürleri Eyvaz ve Aydın Yılmaz tarafından karşılandı. Evsahipleri multimedya gösterisiyle aile şirketleri olan Yılmazlar Holding'in faaliyetini tanıttılar. Tekstil (kumaş) ve minder üretimi gerçekleştiren holding, çok milyonluk ciroya sahip.


DİĞER HABERLER