Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat: "Tüm vatandaşların Belediye Başkanı olacağım"Salı, 25 Ekim 2011

Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat: Belediye Seçim Komisyonundaki %100 seçim protokollerinin işleminden sonra sonuçlar, Hak ve Özgürlükler Hareketinden (HÖH) Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat'ın ikinci dönem kazandığını gösterdi.

Resmi Murat, birinci turda verilen tüm geçerli oyların 4445'ini veya %60,65'ini almıştır.
İkinci yerde 2227 veya oyların %30,39'u ile GERB'in adayı Dr. Adam Persenski, üçüncü yerde ise 408 oyla veya seçmenlerin %5,57'sinin desteklediği ENP'den Ferdi Yakub.
Ardino Belediye Meclis Kurulunda üyelerin dağılımında toplam 21 Meclis Üyesinden HÖH partisi 13 Meclis Üyesi ile tam çoğunluk kazandı. Diğer üyeler, GERB'ten 6 ve ENP'den 2 kişi olmak üzere aralarında paylaşılmaktadır. Birinci turda HÖH partisinden adaylar 14 yerleşim yerinde muhtar seçilmiştir. Seçilen muhtarlar Ahryansko, Başevo, Bogatino, Borovitsa, Brezen, Byal İzvor, Gorno Prahovo, Gırbişte, Dolno Prahovo, Lenişte, Pravdolüb, Sinçets, Çubrika ve Yabılkovets muhtarlıklarındadır.

Pazar günü (30 Ekim 2011) Padina'da Kamil Kiçukov (HÖH) ve Nikolay Çauşev (GERB), Jıltuşa'da Veselin Hristov (HÖH) ve Hristo Kehayov (GERB), Mleçino'da Ulvi Üzeyir (HÖH) ve Remzi Üzeyir (ENP) ve Svetulka'da Feriha Dikmova (HÖH) ve Rasim Tasim (GERB) aralarında ikinci turda seçim yapılacak.

Resmi Murat'ın Belediye Başkan seçimini kazandığı açıklandıktan sonra, HÖH Ardino Seçim Bürosu pazar gecesi sevincini ifade etmek için gelen vatandaşlara dar geldi. Resmi Murat'ın başarısını tebrik ettikten sonra, HÖH'nin üyeleri ve taraftarları kasabanın merkezinde zaferi kutlamaya çıktılar.

Resmi Murat, tüm seçmenlerine ve seçim kampanyasında aktif rol alan herkese teşekkür etti. Belediye Başkanı, "Belirli yerleşim yerlerinin sonuçlarını göz önüne almadan, ben herkesin Belediye Başkanı olacağım. Böylece insanları birleştirmeye devam edeceğim. Buna seçmenler tarafından değer verilmesini umuyorum. Bazıları bu iyi komşuluğu kıskandılar ve Dr. Adam Persenski'yi Belediye Başkan adayı gösterdiler. Eğer aday o olmasaydı, HÖH partisi yerel seçimi %80 kazanacaktı, bundan eminim" diye ifade etti.

24 Kasım 2011 tarihinde sabahın erken saatlerinde Resmi Murat, Belediye Seçim Komisyonu Başkanı Tsvetomir Haciev'ten Ardino Belediye Başkanı seçildiğine dair şahadetname aldı.DİĞER HABERLER