Ardino Belediye Meclisi, 2021 yılı bütçe gerçekleşme raporunu kabul ettiPerşembe, 28 Temmuz 2022

Ardino Belediye Meclisi, 2021 yılı bütçe gerçekleşme raporunu kabul etti

Ardino (Eğridere) Belediye Meclisi, Ardino Belediyesi'nin 2021 yılı bütçe gerçekleşme raporunu kabul etti. Öneri, yerel Meclisin bir sonraki olağan oturumunun gündemindeki ilk madde oldu.

Meclis üyeleri ayrıca geçen yıla ilişkin sermaye harcamaları, Avrupa Birliği (AB) finansmanlarına ilişkin gider hesaplamalarının uygulanması ve belediye borçlarının durumuna ilişkin yıllık mali tabloları da onayladılar.

Meclis üyeleri, belediye sınırları içindeki merkezi okul ve anaokullarının listesini oybirliğiyle güncellediler. İlçede 2022-2023 eğitim öğretim yılı için merkezi okul kriterlerine uyan dört okul bulunuyor. Onlar, Gorno Prahovo (Tosçalı) Köyü Sveti Sveti Kiril ve Metodiy İlköğretim Okulu, Borovitsa (Çamdere) Köyü A. S. Makarenko İlköğretim Okulu, Byaz İzvor (Akpınar) Köyü Hristo Smirnenski İlköğretim Okulu ve Ardino Vasil Levski Lisesidir. Meclis üyeleri, 2022-2023 eğitim öğretim yılı için devlet tarafından koruma altına alınan Ardino ilçesindeki okullar listesine Gorno Prahovo ve Borovitsa köylerindeki okulların da dahil edilmesini önerdiler. Merkezi anaokulların listesine Ardino Breziçka Anaokulu, Gorno Prahovo Dıga Anaokulu ve Jıltuşa (Sarıkız) köyü Radost Anaokulu da dahil edildi.

Oturumda Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban’ın 10 Eylül'e kadar Eğitim ve Bilim Bakanlığına (MON) belirtilen okulların 2022-2023 eğitim öğretim yılı için devlet tarafından koruma altına alınan okullar listesine dahil edilmesine ilişkin gerekçeli öneri sunması kararı alındı.

Bu toplantıda da her zamanki gibi Belediye mülkiyetinde bulunan taşınmazlara ilişkin tasarruf işlemleri yapılması ve belediyeye ait konut olmayan mekanlara ilişkin kira sözleşmelerinin süresinin uzatılması onaylandı.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER