Ardino Belediye Meclisi, 33 arsanın satışı için prosedür açılmasını onayladıCuma, 01 Temmuz 2022

Ardino Belediye Meclisi, 33 arsanın satışı için prosedür açılmasını onayladı

Ardino (Eğridere) Belediye Meclisi olağan toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Başkanı Sezgin Bayram tarafından yönetilen toplantıda Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Mümünhocov ve Belediye temsilcileri hazır bulundu. Toplantı gündeminde 23 madde yer aldı.

Belediye Meclis üyeleri, Müh. İzzet Şaban'ın belediyenin özel mülkiyetinde bulunan arsaların, 2022 Yılı Belediye Mülklerinin Yönetimi ve İdare Edilmesine İlişkin Programa dahil edilmesi ve satış prosedürü açılması önerisine oybirliğiyle destek verdi. Bunlar, Ardino kasabasının "Kıpina" semtinde bulunan 33 düzenlenmiş mülk arazidir (UPI).

Belediye Meclisi, Ardino Belediyesinin Ardino-Jıltuşa (Sarıkız) Rodopska İkra 1961 Halk Kültür Evi - Byal İzvor (Akpınar) köyü SOLAK MS Ltd. Şirketi Yerel Ortaklığına dahil edilmesini onayladı.

Meclis üyeleri, ayrıca Ardino Belediyesinin, Ardino Yerel Ortaklığında lider ortak ve Nedelino (Uzundere) Yerel Ortaklığı ile ortaklaşa 2014-2020 Dönemi Kırsal Kalkınma Programı 19. Topluluk Öncülüğünde Yerel Kalkınma Tedbiri 19.1 Hazırlık Faaliyetleri İçin Yardım Alt Tedbiri kapsamında proje teklifi sunmaya aday olarak yeni kurulan Ardino Yerel Ortaklğı’nın temsilcisi olmasını da onayladılar.

Meclis haziran ayı toplantısında Meclis üyeleri ayrıca Ardino İlçesinde Yerel Ücretlerin ve Hizmet Fiyatlarının Belirlenmesi ve Yönetilmesi Hakkında Yönetmelikte değişiklikler yapılmasına dair yönetmelik taslağını da kabul ettiler. 1 Temmuz 2022'den itibaren Arda Nehri üzerindeki Şeytan Köprüsü'nü ve Ardino yakınlarındaki Kartal Kayaları Trak Tapınağı’nı ziyaret etmek için 30 leva değerinde yıllık ziyaretçi giriş kartı uygulanacak. Bunlardan yalnızca birini ziyaret etmek için yıllık ziyaretçi giriş kartı fiyatı 20 levadır. Arda Nehri üzerindeki Şeytan Köprüsü'nü ziyaret eden öğrenciler ve öğrenciler 3 leva giriş ücreti ödeyecekler. Diğer ziyaretçilerden 5 leva giriş ücreti alınmaya devam edilecek. 7 yaş altı çocuklar için ise ücret alınmaz.

Temmuz ayının başından itibaren Ardino yakınlarındaki Belite Brezi Dinlenme ve Turizm Kompleksi’ndeki Macera Parkı’nın kullanımı için aşağıdaki tutarlarda bir ücret tahsil edilecek: Birinci zorluk seviyesinde ip parkuru kullanımı için 5 leva, ikinci ve üçüncü zorluk seviyesinde ip parkuru kullanımı için 10 leva. 7 yaşına kadar olan çocuklar, birinci zorluk seviyesinde tesisi kullanmak için herhangi bir ücret ödemeyecekler. Öğrenciler ve üniversiteliler, birinci zorluk seviyesi için 3 leva, ikinci ve üçüncü zorluk seviyesi için 5 leva ücret ödeyecekler. 

Yerel Meclis üyeleri, 2022 Yılı Sermaye Harcama Programı’nda yer alan projeler listesinde ayrı projeler arasında gerekli telafi edici değişiklikler yapılmasını da onayladı.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER