Ardino Belediye Meclisi, altı halk toplum merkezinin fikir projelerini desteklediPazartesi, 26 Eylül 2016

Ardino Belediye Meclisi, altı halk toplum merkezinin fikir projelerini destekledi Ardino (Eğridere) Belediye Meclisi, ilçe sınırlarında bulunan altı halk toplum merkezinin binalarının onarımına ilişkin fikir projelerini oybirliğiyle destekledi. Bu projelere 2014-2020 dönemine ilişkin Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programı'nca finansman desteği sağlanması için başvurulacak. Söz konusu halk toplum merkezleri şunlar: Ardino "Rodopska İskra 1961", Yabılkovets (Elmalı) Köyü "Progres 1921", Byal İzvor (Akpınar) Köyü "Probuda 1944", Jıltuşa (Sarıkız) Köyü "Rodopska İskra 1961", Gorno Prahovo (Tosçalı) Köyü "Lıç 1955" ve Borovitsa (Çamdere) Köyü "Kliment Ohridski 1950".

Bugün gerçekleşen Ardino Belediye Meclisi toplantısında 21 gündem maddesi yer aldı. Meclis üyeleri, belediye çocuk kurumlarının yapısında değişiklik yapılmasına ilişkin karar aldılar. Bu değişiklik yeni Okul Öncesi ve Okul Eğitimi Kanunu dolayısıyla yapılıyor.

Belediye Meclisi, Ardino İlçesi sınırlarında yerel vergi ve harçların belirlenmesine ilişkin yönetmeliğin güncellenmesini de onayladı. Yönetmelikte "Taski ile Yolcu Taşımacılığı" bölümüne yeni maddeler eklendi. Önümüzdeki yılın başında yürürlüğe girmesi üzere Belediye Meclisi, 2017 yılı için taksi ile yolcu taşımacılığına ilişkin yıllık verginin 300 leva olmasına karar verdi.


DİĞER HABERLER