Ardino Belediye Meclisi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdiPazartesi, 30 Kasım 2020

Ardino Belediye Meclisi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdiArdino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'ın önerisi üzerine Belediye Meclisi, koronavirüsün yayılmasına karşı Sağlık Bakanının emrinden doğrudan etkilenen belediyenin mülkiyetinde bulunan konut dışı binaların ve alanların kiracılarından 1 Aralık 2020'den itibaren kısıtlayıcı tedbirlerin kaldırılmasına kadar olan dönem için aylık kira bedelinden muaf tutulması kararını oy birliğiyle kabul etti.

Bu karar, yerel Meclisin olağan toplantısında alındı. Yardım, Sağlık Bakanının yeni kısıtlamalar getiren emriyle ticari faaliyetleri durdurulanlar kişi ve şirketlere yönelik yapılıyor.

Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, "Bu kararla geçimini bu ticari tesisleri kullanarak sağlayan belediye mülklerinde kiracı olanlara destek oluyoruz" diye kaydetti.

Yerel Meclis toplantısında Kırcaali Su ve Kanalizasyon (VİK) Şirketinin hizmet verdiği bölgede faaliyet gösteren Su ve Kanalizasyon Derneği Genel Kurulunda Ardino Belediyesi temsilcisi olan Belediye Başkan Yardımcısı Nasko Kiçukov'un 15 Aralık 2020'de yapılması planlanan VİK Derneği Genel Kuruluna katılması öneri onaylandı.

Yerel Meclis üyeleri, Meclisin 29 Ekim 2020 tarihli ve 151 sayılı kararını iptal ettiler. Kararla evsel katı atıkların toplanması, taşınması ve düzenli depolama sahalarında bertaraf edilmesi ve kamusal alanların temizliğinin sağlanması için gerekli gelir ve harcamalara ilişkin hesap planı onaylanmıştı ve 2021'de Ardino ilçesindeki yerleşim yerlerinde evsel katı atık ücreti belirlenmişti.


DİĞER HABERLER