Ardino Belediye Meclisi, belediyenin 2022-2024 dönemi bütçe tahminini kabul ettiÇarşamba, 20 Ekim 2021

Ardino Belediye Meclisi, belediyenin 2022-2024 dönemi bütçe tahminini kabul etti

Ardino (Eğridere) Belediye Meclisi, belediyenin yerel vergilerden elde edilen gelirler ve yerel faaliyetler için yapılan harcamalara ilişkin 2022-2024 dönemi bütçe tahminini kabul etti. Yerel Meclisin oturumunda 9 gündem maddesi görüşüldü. Meclis üyeleri ayrıca yerel Çok Yönlü Aktif Tedavi Hastanesinin ihtiyaçları için belediyenin kendi imkanlarıyla bir otomobil satın almasına karar verdiler. Otomobil, hastaların taşınması, uzmanlarla istişare yapılması, malzeme, tıbbi sarf malzeme temin edilmesi ve başka faaliyetler için kullanılacak.

Meclsi üyeleri ayrıca Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'ın belediyenin 2014-2020 Dönemi Yunanistan - Bulgaristan INTERREG V-A Sınır Ötesi İşbirliği Programınca finanse edilen “Geçmişi ve Geleceği Birbirine Bağlı Ardino ve Dimetoka" projesini hayata geçirmek için kısa vadeli belediye borcunu üstlenmek üzere FLAG Fonu ile bir kredi sözleşmesi imzalaması önerisini de onayladılar. Proje yöneticisi Ardino Belediyesi olup Yunanistan'ın Evros (Meriç) iline bağlı Dimetoka Belediyesi ise proje ortağıdır.

Bu toplantıda da belediyeye ait konut dışı binaların, Ardino Belediyesinin arazi fonunda yer alan tarım arazilerinin ve diğer kullanılmayan otlak, mera ve çayırların kiraya verilmesi önerileri onaylandı.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER