Ardino Belediye Meclisi, Çalışma Yönetmeliği kabul etti



Cuma, 20 Aralık 2019

Ardino Belediye Meclisi, Çalışma Yönetmeliği kabul ettiArdino (Eğridere) Belediye Meclisi, yılın son olağan oturumunda Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği kabul etti. Belediye Meclisi oturumunun gündeminde 16 madde yer aldı.

Açık yapılan oylamada Meclise bağlı daimi komisyonların yönetimleri seçildi. Bu komisyonların başkanlığını Kadir Aptikadir, Mümün Cila, Bahtiyar Hocov, Azis Murat, Alper Sami, Recep Şakirov, Metin Mustafov, Şahin Bayramov ve Fatme Mahmut yapacaklar.

Toplantıda ayrıca Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram'ın, Ardino Belediyesi'ni Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği Genel Kurulunda temsil etmesi kararı alındı. Sermaye Giderleri Programı'nda yer alan yapılar arasında telafi edici değişiklikler yapılmasına ilişkin teklif onaylandı. Önümüzdeki yıl ilçedeki halk kültür evlerinin geliştirilmesine ilişkin program kabul edildi.

Oturumun açılışından önce Ardino Vasil Levski Lisesi bünyesindeki ilkokul birinci sınıf öğrencileri, "Survakane" adlı Bulgar geleneğine göre yeni yılda sağlık, esenlik, bereket ve başarı dilekleriyle Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve Meclis üyelerinin sırtlarına süslü kızılcık dalı olan survaçka vurdular.

Ev sahipleri, sundukları program için teşekkür ederek onlara sağlıklı olmalarını ve Donak Dede'nin hayal ettikleri hediyeleri getirmesini temenni ettiler. Her bir çocuk, Belediye tarafından çerisinde tatlılar bulunan torba ile sevindirildi.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER