Ardino Belediye Meclisi, çalışma yönetmeliğini kabul ettiCumartesi, 26 Kasım 2011

Ardino Belediye Meclisi, çalışma yönetmeliğini kabul etti Ardino (Eğridere) Meclisi ikinci oturumunda Meclis Kurulunun çalışma yönetmeliğini kabul edildi. Yönetmenlik, birinci oturumda belirlenen geçici komisyon tarafından hazırlandı. Yerel Meclis'in işinin organizasyonuyla ilgili kurulan geçici komisyon Başkanı Aziz Murad, "İşimizin temeline süreklilik ilkesini koyduk ve önceki Meclis'ten miras edindiğimiz deneyimden faydalandık" dedi. Tartışmalar sonucunda, Meclis Üyeleri Meclis Kurul Başkan Yardımcısı olarak Hak ve Özgürlükler Hareketinden /HÖH/ Mümün Cila'yı seçtiler. Oturumda çözüm bekleyen toplam 10 proje onaylandı. Onların daha önemlileri, Belediye İdare Dairesinin yapılışı ve genel personel sayısının onaylanmasına yönelikti.

Belediye Başkanı Resmi Murat, Ardino Belediyesi tarafından "Ardino Belediyesi Sınırları Dâhilinde Yerel Gelişim Stratejisi Uygulanması" projesi üzerine Devlet Tarım Fonu-Ödeme Ajansı yararına avans alınmasına ilişkin emirname çıkartma hakkına sahip oldu. Önlem 41 "Yerel Gelişim Stratejilerinin Uygulanması" ve Önlem 431-1 "Yerel Girişim Gruplarının Yönetilmesi, Yerel Gelişim Stratejileri Uygulayan Yerel Girişim Gruplarının Belirli Bölgede Kamu Aktivitesi ve Beceriler Edinmesi" üzere hazırlanan projenin, Tarım ve Gıda Bakanlığı, Ardino Yerel Girişim Grubu sivil toplum örgütü ve Devlet Tarım Fonu - Ödeme Ajansı arasında yapılan sözleşmeyle gerçekleşmesine adım atılmıştır.

Kota ilkesi üzere Ardino Meclis Kurulu, HÖH-7 kişi, GERB-2 ve ENP-1 kişi olmak üzere daimi komisyon yönetimlerini belirledi. Zülfiye İbramova, Dr. Adam Persenski, Bahtiyar Hocov, Müh. Aziz Murat, Yüksel İsmail, Alper Sami, Ferdi Yakub, Dr. Mevlan Binbaşı ve Mesut Hayrullov komisyon başkanları seçildiler.

Belediye Başkanı Resmi Murat ve Meclis Kurul Başkanı Sezgin Bayramov, Bulgaristan Cumhuriyeti Ulusal Belediyeler Birliğinin Genel Kurulunda ve Kırcaali İlinin Gelişimi İçin İl Kurulunda temsil edecekler.


DİĞER HABERLER