Ardino Belediye Meclisi, vergi indirimi uygulanan süreyi 30 Haziran'a kadar uzattıÇarşamba, 29 Nisan 2020

Ardino Belediye Meclisi, vergi indirimi uygulanan süreyi 30 Haziran'a kadar uzattıArdino (Eğridere) Belediye Başkanı İzzet Şaban'ın önerisi üzerine Belediye Meclisi oybirliğiyle yerel vergi ve harçların tamamı ödendiğinde yüzde 5 oranında indirimden yararlanmak için son tarihi 30 Haziran'a kadar uzatmayı kabul etti.

Bu, salı günü kasabadaki Kültürevi salonunda fiziksel mesafenin korunması, yüz maskesi takılması ve dezenfeksiyon işlemleri yapılmasına ilişkin önlemlerin sıkı bir şekilde uygulanması ile düzenlenen olağan Meclis toplantısında oldu.

Meclis toplantısında 14 gündem maddesi ele alındı. Belediye Başkanı Müh. Şaban, vergi indiriminden yararlanılan son tarihin şimdiki 30 Nisan'dan 30 Haziran'a uzatılmasıyla salgın günlerinde kasaların önünde kalabalıklar oluşmasının engelleneceğini kaydetti.

Meclis üyeleri, Belediye Başkanı'nın Sağlık Bakanı'nın emriyle kullanıma kapatılan belediyeye ait konut dışı binaları ve alanları kiralayan kişi ve şirketlerin 13 Mart 2020 tarihinden itibaren oalağanüstü hal kaldırılıncaya kadar kira ödemekten muaf tutulmasına ilişkin önerisini de desteklediler.

Belediye Meclis üyeleri ayrıca Belediye Başkanı Müh. Şaban'ın ilçede çöp toplama ve çöp taşıma faaliyetlerinin iyileştirilmesi için toplam 345 120 BGN değerinde iki araç satın alınması önerisini de desteklediler.

Yerel Meclis oybirliğiyle 2020 Yılı Ardino Belediyesi Çocuk Koruma Programı'nı kabul etti. Belediye Meclis üyeleri ayrıca 2017-2020 Dönemi Ardino Belediyesi Turizm Geliştirme Programı Uygulama Raporu'nu ve 2021 Yılı Ardino Belediyesi Sosyal Hizmetleri Geliştirme Planı kabul ettiler.

Belediye Başkanı, toplantının sonunda ilçede koronavirüsün yayılmasına karşı alınan önlemleri özetledi. Müh. Şaban, ilçe halkını yeni koronavirüsün yayılmasına karşı önerilen önlemlere uyarak sorumlu ve disiplinli olmaya çağırdı.


DİĞER HABERLER