Ardino Belediye Meclisi yılın son toplantısını gerçekleştirdiÇarşamba, 30 Aralık 2020

Ardino Belediye Meclisi yılın son toplantısını gerçekleştirdiArdino (Eğridere) Belediye Meclisi, tüm anti-salgın önlemlerine uyularak 2020 için son olağan toplantısını yaptı. Toplantının gündeminde dokuz madde yer aldı.
Yerel Meclis toplantısında Ardino Belediyesinin 2020 yılı bütçesinin güncellenmesi önerisi onaylandı ve 2020 Sermaye Giderleri Programı'nda yer alan yapılar arasında telafi edici değişiklikler yapılmasına karar verildi.

Yerel Meclis ayrıca evsel atıkların toplanması ve onların bertaraf edilmesi için tesislere taşınması, evsel atıkların tesislerde ve düzenli depolama sahalarında bertaraf edilmesi ve ilçedeki yerleşim yerleri ve yerleşim oluşumlarında kamusal alanların temizliğinin korunmasına yönelik faaliyetler için gerekli gelir ve giderlerine ilişkin Mali Planı ve Ardino ilçesinde bulunan yerleşim yerleri için evsel katı atık ücretinin belirlenmesi önerisini onayladı.

Meclis üyeleri oybirliğiyle Ardino Belediyesi Küçüklerin Anti-Sosyal Davranışlarıyla Mücadele Komisyonunun faaliyet raporunu ve 2021 Çalışma Programı'nı onayladılar.

Toplantıda ayrıca belediyenin 2014-2020 İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Îperasyonel Programı Artı Koruyucu Sosyal Hizmetler Prosedürü kapsamında hibe başvurusunda bulunması kararı alındı.

Toplantıda ayrıca Ardino Belediyesinin 1 Ocak -31 Aralık 2021 döneminde asistan hizmetinin sunulmasına ilişkin karar önerisi ve belediyenin idari yapısına ve faaliyetlerine ilişkin değişiklikler yapılması da onaylandı.


DİĞER HABERLER