Ardino Belediye memurları, çevre temizleme çalışması yaptılarPazartesi, 23 Nisan 2012

Ardino Belediye memurları, çevre temizleme çalışması yaptılar    22 Nisan Dünya Günü dolayısıyla Ardino Belediye İdaresi görevlileri başta Belediye Başkanı Resmi Murat olmak üzere cumartesi öğleden sonra kasaba çevresinde temizleme çalışmasında bulundular. Girişime katılanlar Şeytan Köprüsü ve Kartal Kayaları yollarındaki atıkları temizlemek için iki kısma ayrıldılar. Temizleme çalışmasına Ardino Meclis Kurul Başkanı Sezgin Bayramov ile Meclis Üyesi Alper Sami de katıldılar. Çöp toplamak için herkese eldiven ve çuval sağlandı.

Memurların temizleme çalışması birkaç saat sürdü, bu zaman içerisinde onlar kamyona yükledikleri 8 küpten fazla atık toplamayı başardılar. Şeytan Köprüsü yolunda geleneksel olarak bazı turistlerin ve yerlilerin arkasında bıraktığı naylon poşetleri ve plastik atıklardan başka inşaat ve evsel atıkları yığılan yasa dışı çöp döküm alanlarına rastlandı. Orada kaza yapmış araba parçaları, linolyumlar, gramofon plakları, radyo, televizyon cihazları, elektrik süpürge, asker bavulu ve daha birçok kullanılmayan ev eşyaları vardı. Belediye memurları naylon çuvallarına atıkları doldurup, yola kadar kendileri taşıdılar. Bazı yerlerin temizlenmesi mümkün olmadı, çünkü sarp yamaç yüzünden toplanılan atıkların taşınılması zor bir işti.

Temizleme çalışması esnasında Ardino Belediye görevlileri, ağaç kesimi sonucunda yola düşen odun atıkları da temizlediler.


DİĞER HABERLER