Ardino Belediyesi, 2022 Yıllık Turizm Ödülleri’ne adayCuma, 02 Aralık 2022

Ardino Belediyesi, 2022 Yıllık Turizm Ödülleri’ne aday

Ardino (Eğridere) Belediyesi, Turizm Bakanlığı'nın bu yıl 7’sini düzenlediği 2022 Yıllık Turizm Ödülleri Yarışması’nda turistik destinasyon ve turistik cazibe kategorilerinde ödüle aday gösterildi. Elektronik oylama 28 Kasım'da başladı ve 5 Aralık 2022'ye kadar devam edecek.

Ardino Belediyesi, diğer yedi belediye ile birlikte turizm destinasyonu kategorisinde ödül için mücadeleye girdi. Turistik cazibe kategorisinde ise Ardino Belediyesi, Ardino yakınlarındaki Belite Brezi Turizm Kompleksi’ndeki aynı ismi taşıyan Macera Parkı (İp Parkuru) ile başvuruda bulundu. Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'ın şahsında Ardino Belediyesi yönetimi, herkesi 2022 Yıllık Turizm Ödülleri adaylarını desteklemeye çağırıyor. Oy kullanmak isteyenler www.tourismawards.bg adresindeki web sayfası üzerinden oy kullanabilirler, siteye Turizm Bakanlığı'nın web sitesinden de erişilebilir. Ödüller, 13 Aralık'ta düzenlenecek resmi törenle sahiplerini bulacak.

Ardino Belediyesi son yıllarda çekici turist rotaları, inşa ettiği altyapı ile bu alanda kendisini kanıtladı ve sınırları içerisinde aşağıdaki turistik yerler bulunur: Arda Nehri üzerindeki Şeytan Köprüsü, Kartal Kayaları Trak Kaya Tapınağı, Belite Brezi Tatil ve Turizm Merkezi, Doyrantsi (Doyranlar) köyü yakınlarında Borovitsa (Çamdere) Nehri'nin ağzı yanındaki Geç Antik ve Ortaçağ Kalesi, Belediye Müzesi, Dyadovtsi (Dedeler) köyünü Arda Nehri üzerindeki Şeytan Köprüsü'ne bağlayan eko-patika, Arda Nehri'nin menderesleri, doğal buzdolabı mağara olan Hladilnika Mağarası doğa harikası, “Asar” adlı yerdeki Orta Çağ Kalesi, Alada Tepesi ve Kale.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER