Ardino Belediyesi çalışanlarına afet anında nasıl davranılması gerektiği konusunda eğitim verildiPerşembe, 28 Eylül 2023

Ardino Belediyesi çalışanlarına afet anında nasıl davranılması gerektiği konusunda eğitim verildi

Ardino (Eğridere) Belediyesi çalışanlarına afet, acil durum ve kazalara yeterli müdahale konusunda "Afet Durumunda Önleyici Tedbirler ve Koruma – Doğru Davranış ve Tepki Verme Yolları" konulu eğitim verildi. Etkinlik belediyenin toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü Önleyici Kontrol ve Önleyici Faaliyet Grup Başkanı kıdemli müfettiş Müh. Selahattin Hüseyin ve sivil savunma eğitmeni müfettiş Müh. Plamen Tsepenişev, bir multimedya sunumuyla belediye yetkililerine deprem, su baskını, yangın, ulaşım kazaları, kuvvetli rüzgar, gök gürültülü fırtına öncesinde ve esnasında alınması gereken önlemler ve yapılması gereken eylemler ile doğal gazlı cihaz ve tesisatların kullanımına ilişkin kurallar hakkında bilgi verildi.

Eğitim sırasında geçici süreliğine Ardino Belediye Başkanı görevini yürüten ve Belediye Afet Risk Azaltma Konseyi (ObSNRB) Başkanı Nasko Kiçukov ve belediyede sivil savunma başuzmanı olarak görev yapan Ganço Kostadinov hazır bulundular.

Eğitim, Ardino Belediyesi Afet Risk Azaltma Programı’nın bir parçasıydı.


DİĞER HABERLER