Ardino Belediyesi, “Fatma'ya Destek Olalım" yardım kampanyasına katıldıÇarşamba, 04 Mayıs 2022

Ardino Belediyesi, “Fatma'ya Destek Olalım

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Facebook'ta birkaç saat içinde yüzlerce sosyal medya kullanıcısının paylaştığı "Fatma'ya Destek Olalım" başlığı altında yürütülen yardım kampanyasının artan popülaritesine bir yanıt olarak hemşehrimiz Fatma Ulvi Mustafa'nın tedavisine destek amaçlı bir bağış kampanyası daha başlattı.

36 yaşındaki Fatme, 2 yıldır amansız bir kanser hastalığı ile mücadele ediyor. Karaciğer metastazları yapan ekzoserviks malign neoplazmı var, ancak hastalık ilerliyor ve sağlığı önemli ölçüde bozuluyor.

Ailesi yurt dışında tedavi fırsatı buldu, ancak gerekli olan 25 000 avroluk miktarı karşılayamaz durumdadır.

Yardım kampanyasına para bağışında bulunarak katılmak isteyen vatandaşlar, belediyenin ikinci katında 9 nolu odada görevde bulunan Antoniya Topçieva veya üçüncü katında 18 nolu odada görevde bulunan Sevinç Ahmedova’ya başvurarak bunu yapabilirler.

Kampanyayı desteklemek isteyen vatandaşlar, çocuğun ebeveynine ait şu banka hesabına da bağış yapabilirler:

Banka adı: Postbank/Юробанк
IBAN: BG70BPBI79324061108501
BIC: BPBIBGSF
Hesap sahibi: Fatme Ulvi Mustafa

Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, hemşehrilerine yaptığı çağrısında şöyle diyor: “Fatma'nın yeniden dolu dolu yaşayan bir insan olma şansını yakalayabilmesi için kalbini açan ve ona destek olan herkese çok teşekkürler! Tek bir kıvılcımın herkesin sahip olduğu empati ve iyilik duygularını ateşleyebileceğine inanıyorum! Sağlıklı olun ve Allah’ın rahmeti üzerinize olsun!”


DİĞER HABERLER