Ardino Belediyesi, ikinci yıl Aktif Yaşam İçin Nestle! 2021 Kampanyası’na katıldıSalı, 28 Eylül 2021

Ardino Belediyesi, ikinci yıl Aktif Yaşam İçin Nestle! 2021 Kampanyası’na katıldı

Yüzlerce Ardinolu, Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliğinin Nestle Bulgaristan Şirketi ile ortaklaşa yürüttüğü Ulusal Aktif Yaşam İçin Nestle 2021 Yarışması girişimine katıldı. Girişim, egzersiz yapmayı, sporu ve dengeli beslenmeyi teşvik etmenin yanı sıra ilçenin spor altyapısını geliştirmek isteyen belediyelere finansal destek sağlamayı amaçlıyor.

"Aktif Yaşam İçin Nestle!" Kampanyası kapsamında 16-27 Eylül tarihleri ​​arasında Şeytan Köprüsü’ne, Kartal Kayaları Trak Tapınağı’na, kasabadaki Nilüfer Parkı içindeki yürüyüş yollarında, Belite Brezi Turistik Dinlenme Kompleksi’ne, Pravdolüb (Islamlar) köyü, Soğuksu mevkiinde olmak üzere çeşitli yürüyüşler düzenlendi. Yürüyüşlere Ardino Belediyesi çalışanları, Vasil Levski Lisesi öğrencileri (230 katılımcı), “Slıntse” ve “Breziçka” anaokullarına giden çocuklar (40 katılımcı), Ardino Belediye Çocuk Kompleksi (ODK) Kişisel Gelişim Destek Merkezi (TSPLR) ekibi, Belediye Küçüklerin Anti-Sosyal Davranışlarıyla Mücadele Komisyonu (MKBPPMN), Zihinsel engelli yetişkinler için aile tipi konaklama merkezinin kullanıcıları ve personeli, Kamu Destek Merkezi ekibi ve Emekliler Kulübü üyeleri katıldılar.

Tüm katılımcılara Aktif Yaşam İçin Nestle Kampanyası’nın logosunu taşıyan tişörtler sağlandı.

Ardino Belediyesi, belediye projelerine mali destek verilmesine yönelik Ulusal Aktif Yaşam İçin Nestle 2021 Yarışması’nın nüfusu 50 bin kişiye kadar olan belediye kategorisinde yarışmaya katılmak için başvuruda bulundu.

Aktif Yaşam İçin Nestle! 2021 Kampanyası, vücudumuza gösterilen özenin bir göstergesi ve sağlığımıza yapılan bir yatırım olan fiziksel aktiviteyi ve dengeli beslenmeyi tanıtmayı amaçlayan büyük ölçekli uzun vadeli bir projedir.

Kampanyanın organizatörü, Nestle Bulgaristan Şirketi ile ortaklaşa olarak Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği'dir.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER