Ardino Belediyesi, İyi Uygulamalar Yarışması’nda ödül aldıSalı, 24 Ocak 2023

Ardino Belediyesi, İyi Uygulamalar Yarışması’nda ödül aldı

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban’a Belediyenin Faaliyetlerinde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Yarışması’nda Kamu Yönetimi Enstitüsü tarafından takdir belgesi verildi. Ödül, sosyal sorumluluk kategorisinde "Ardino İlçesinde Nüfusa Yönelik Sağlık Hizmetlerinin İyileştirilmesi" adını taşıyan uygulama için verildi. Ödül, Sofya'da düzenlenen resmi törenle Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'a takdim edildi.

Müh. Şaban, “Üç yıl boyunca hayatın çeşitli alanlarında iyi uygulamalarımız oldu. Bu ödül beni özellikle mutlu ediyor, çünkü öncelikle halkın sağlık hizmetlerini iyileştirme uygulamasının çok güçlü bir ortaklığı var, ikinci olarak uygulamada kullanılan iyi teknolojiler var ve ikinci olarak sadece Ardino ilçesi sakinlerine değil, aynı zamanda komşu ilçelerin sakinlerine yönelik de kullanılıyor” diye kaydetti.

Ardino Belediyesi’nin uygulaması, ilçe ve komşu ilçelerin nüfusunun ihtiyaçları için Ardino Çok Yönelik Aktif Tedavi Hastanesi’nin bünyesinde son derece uzmanlaşmış uzman doktorların hizmet verdiği bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi'nin açılmasını sunmaktadır. Merkez son teknoloji ekipmanlara sahip, Ulusal Sağlık Sigortası Kasası (NZOK) ile yapılan bir sözleşme kapsamında aile hekimi tarafından verilen hasta sevk belgesi ile çalışır. Tıp Merkezi’nde dejeneratif artrit hastalıkları, diskopati, disk hernisi, iltihaplı eklem ve yumuşak doku hastalıkları, travmatik yaralanmalar ve komplikasyonları, meslek hastalıkları, periferik sinir sistemi hastalıkları, inme, serebrovasküler hastalıklar sonrası hastalara yönelik fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri sunulur.

Her yıl düzenlenen İyi Uygulamalar Yarışması’nın amacı, iyi ve yenilikçi uygulamaları hayata geçiren idareleri başarılarını paylaşmaya teşvik etmektir. Böylece iyi kararlar ve uygulamalar, idari faaliyetlerde daha yüksek kalite elde etmek için genel olarak mevcut araçlar haline gelebilir.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER