Ardino Belediyesi, Ulusal Aktif Yaşam İçin Nestle 2022 Yarışması’na katılıyorCumartesi, 27 Ağustos 2022

Ardino Belediyesi, Ulusal Aktif Yaşam İçin Nestle 2022 Yarışması’na katılıyor

Ardino (Eğridere) Belediyesi, bu yıl da Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliğinin (NSORB) Nestle Bulgaristan Şirketi ile ortaklaşa yürüttüğü Ulusal Aktif Yaşam İçin Nestle 2022 Yarışması girişimine katılmak için başvurdu. 31 Ağustos tarihine kadar belirlenen süre içinde katılım başvurusu yapıldı. Girişim, Bulgaristan vatandaşlarını ve ülkemizin misafirlerini daha aktif olmaya ve günlük yaşamlarında daha dengeli beslenmeye motive etmeyi amaçlıyor. Bu yıl yarışma, Avrupa Hareketlilik Haftası ve Avrupa Spor Haftası çerçevesinde "Aktif Yaşam İçin Nestle! Gündüz Gece Aktif!” mottosuyla gerçekleştirilecek.

Hatırlanacağı üzere 2020 ve 2021'de Ardino Belediyesi, Ulusal Aktif Yaşam İçin Nestle Yarışması’nın 7 finalisti arasında yer aldı. Bu yıl da hedef prestijli birincilik ödülünü kazanmaktır.

Önceki yıllarda olduğu gibi ödül fonu, aktif yaşam tarzı ile ilgili bir projenin uygulanması için kazanan belediye için 20 000 leva tutarındadır. Derece elde eden finalistler için ilçede sosyal bir amaç için kullanılacak Nestlé ürün bağışı olmak üzere üç ödül verilmesi öngörülüyor.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER