Ardino Belediyesinde 25 kişi engellilere ve yaşlılara yardımcı oluyorlarPazartesi, 25 Nisan 2011

Ardino Belediyesinde 25 kişi engellilere ve yaşlılara yardımcı oluyorlarArdino Belediyesine 15 kişi ev işi yardımcıları ve 10 da sosyal bakım asistanları olarak toplam 25 işçi alındı. Onlar, "Birlikte Kaliteli Yaşam Hizmeti" sosyal projesi icrası dahilinde 12 ay için göreve alındılar. Proje, bu yılbaşından beri EKİP Vakfının partnerliğiyle "İnsan Kaynakları Geliştirme" Yürütme Programı üzere gerçekleştirilmektedir.
Ev işi yardımcıları ve sosyal asistanlar, Belediye içinde bulunan 55 vatandaşa kaliteli hizmet sunacaklar. Yardım görecek insanlar, 18 yaş grubundan büyük, %50 veya daha fazla özürlülüğe sahip çeşit türden engellilerdir. Sağlık karakteri taşıyan sınırlamalar bu insanları izolasyonda bırakıyor veya kendi kendine sosyal hayatını düzenlemelerini imkansız kılıyor ve onlar günlük yaşamlarında yardımlaşmaya ihtiyaç duyuyorlar. Proje üzere görevliler, ev yaşayışını düzenleyip, hijyenini sağlayamayan yalnız yaşayan yaşlı insanlara da yardımcı olacaklar.
Projenin toplam değeri 131 844 Leva, süresi 14 ay. Şubat ayında projenin amaçları ve faaliyetleriyle tanıştırmak niyetiyle adaylarla tanıtım konferansı gerçekleştirdi. Tüm onaylanan adaylar dört günlük tanıtım kursu gördüklerine dair şahadetname aldılar.
Proje, Avrupa Birliğinin Avrupa Sosyal Fonu aracıyla, "İnsan Kaynakları Geliştirme" 2007-2013 Yürütme Programının mali yardımıyla gerçekleştirilmektedir.


DİĞER HABERLER