Ardino Belediyesi'nde Avrupa'yı Tanıyalım projesi dahilinde bir program hazırlandıPerşembe, 25 Nisan 2013

Ardino Belediyesi'nde Avrupa'yı Tanıyalım projesi dahilinde bir program hazırlandıArdino Kamu Desteği Merkezi'nde uzman Mariyana İlieva, Avrupa'yı Tanıyalım projesinin kapsamında farklı yaşlarda olan çocuklara yönelik bir program hazırladı. Proje, Sveti Sveti Kiril ve Metodiy Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Teodora Kaleynska ve Doç. Dr. Daniela Tasevska'nın temsil ettiği Veliko Tırnovo Avrupa Enformasyon Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştiriliyor.

Projenin Ardino temsilcisi Mariyana İlieva, "Proje, 2012 yılında kasım ayında gerçekleştirdiğimiz okul öncesi dönemde çocukların haklarına ilişkin oturumların devamıdır. Avrupa'yı Tanıyalım adlı yeni projenin dahilinde çocuklara çalışmak için ücretsiz olarak malzeme ve araçlar, öğretmenlere de ücretsiz malzemeler sağlandı. Bu malzemelerin çocuklarla öğretmenler arasında interaktif yaklaşım ve etkileşimin genişlemesine katkıda bulunması bekleniyor" diye kaydetti.

İlieva, en çok sevindiği şeylerden birinin aldığı okul araçlarından son derece memnun olup etkilenen çocukların verdiği tepki olduğunu paylaştı. Ayrıca çocukların anne babalarından da çok güzel tepkiler aldığını belirtti.

Avrupa'yı Tanıyalım projesi esnasında Vasil Levski Lisesi'nde Avrupa kösesi düzenlenecek. Bunun dışında ücretsiz olarak okulda okuyan farklı yaş gruplarından çocuklara geniş kapsamlı malzemeler ve öğretmenlere de özel malzemeler sağlanacak.

Projenin final aşamasında Mariya İlieva, Veliko Tırnovo'da eylül ayında yapılacak bilimsel teknik konferansına katılacak. Orada kendi projesini tanıtmanın yanı sıra, yedi Avrupa ülkesinden uzmanların benzer projeleriyle de tanışacak.DİĞER HABERLER