Ardino Belediyesi'nin 2017 Yılı Bütçesi kabul edildiPazartesi, 30 Ocak 2017

Ardino Belediyesi'nin 2017 Yılı Bütçesi kabul edildiArdino (Eğridere) Belediyesi'nin 2017 Yılı Bütçesi, yerel Meclisin olağan oturumuna katılan 26 Meclis Üyesinden 20'sinin olumlu oyuyla kabul edildi. Bütçe gelirinin 8 438 242 leva olması planlanıyor. Onlardan devletin delege ettiği faaliyetlerden 4 303 804 leva gelir, yerel yönetim faaliyetlerinden ise 4 134 438 leva gelir olması öngörülüyor.

Belediye Başkanı Resmi Murat, 2017 yılı bütçesinin dengeli ve gerçekçi olup, belediyenin yerel faaliyetlerden gelir sağlamak için gerçek olanaklarına dayalı olduğunu kaydetti. Resmi Murat, "Bütçe, yatırım kısmında çok iddialı. Sermaye giderleri için 2 047 679 leva ayrılmıştır ve bu da Belediye İdaresi ve Belediye Meclisi'nin gurur kaynağı olmalıdır. Ayrılan bu mali kaynaklarla yıl içinde tüm ilçede bulunan 26 yapıya müdahale edilecek. Bu yapılar başlıca yol ağının rehabilitasyonu ve su temini ve kanalizasyon sistemlerinin onarımı ve yeniden yapılandırılmasına ilişkindir" diye belirtti.

Meclis oturumunun gündeminde yer alan 13 madde görüşüldü. Meclis, Belediye Başkanı Resmi Murat'ın Güzel Bulgaristan Projesi Yerleşim Yerlerinde Toplumsal Ortamın İyileştirilmesi 1 Tedbiri çerçevesinde Lenişte (Alfatlar) köyündeki muhtarlık binasının onarılması üzere Emek ve Sosyal Politika Bakanlığı'na proje başvurusunda bulunulması teklifini onayladı.

Meclis Üyeleri, Ardino Çocuk Suçluluğu ile Mücadele Komisyonu'nun 2016 yılı faaliyet raporunu oybirliğiyle kabul etti. Belediye'nin 2017 Yılı Gençlik Faaliyetleri Planı da kabul edildi.

Halk Toplum Merkezleri Gelişimine İlişkin Yıllık Program ve 2017 yılında Çocuk ve Gençlere Yönelik Okul ve Kitlevi Sporların Gelişimine İlişkin Program ve Takvim de her hangi bir değişiklikler yapılmaksızın kabul edildi.

Diğer gündem maddeleri arasında bulunan sosyal hizmetlerin, devletin delege ettiği faaliyetlerin ve yerel faaliyetlerin isimlerinin değiştirilmesi ve Belediye Arazi Fonundan mülkiyet hakkı tanınan vatandaşlara tarım arazileri sağlanmasına ilişkin teklifler kabul edildi.


DİĞER HABERLER