Ardino Belediyesinin 2020 yılı bütçesinin uygulanmasına ilişkin yıllık mali rapor onaylandıÇarşamba, 28 Temmuz 2021

Ardino Belediyesinin 2020 yılı bütçesinin uygulanmasına ilişkin yıllık mali rapor onaylandı

Ardino Belediye Meclisi, temmuz ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda 20 gündem maddesi ele alındı. Meclis üyeleri, Ardino Belediyesinin 2020 yılı bütçesinin uygulanmasına ilişkin yıllık mali raporu oybirliğiyle kabul ettiler. Sermaye harcamalarına ilişkin fon harcamaları, belediyenin Avrupa Birliği (AB) fonlarından sağlanan mali kaynaklara ilişkin harcamaları ve belediyenin borç durumuna ilişkin geçen yıla ait mali raporlar da onaylandı.

Yerel Meclis üyeleri oybirliğiyle ilçede bulunan merkezi anaokulları ve okulların listesini güncelledi. İlçede 2021-2022 eğitim öğretim yılı için merkezi okul kriterlerine ve koşullarına uyan dört okul bulunuyor. Onlar, Gorno Prahovo (Tosçalı) Köyü Sveti Sveti Kiril ve Metodiy İlköğretim Okulu, Borovitsa (Çamdere) Köyü A. S. Makarenko İlköğretim Okulu, Byal İzvor (Akpınar) Köyü Hristo Smirnenski İlköğretim Okulu ve Ardino Vasil Levski Lisesidir.

Yerel Meclis üyeleri, 2021-2022 eğitim öğretim yılı için devlet tarafından koruma altına alınan okullar listesine Gorno Prahovo ve Borovitsa köylerindeki okulların da dahil edilmesini önerdi. Belediye Başkanının 10 Eylül'e kadar Eğitim ve Bilim Bakanlığına (MON) bu okulların 2021-2022 eğitim öğretim yılı için devlet tarafından koruma altına alınan okullar listesine dahil edilmesine ilişkin gerekçeli öneri sunması kararı alındı.

Meclis ayrıca Ardino Belediyesinin sınırları içinde bulunan karayolları listesine toplam uzunluğu 4.65 km olan Borovitsa ile Suhovo (Susuzburun) köyleri arasındaki karayolunun eklenmesiyle genişletilmesi kararı aldı.

Toplantıda her zamanki gibi belediye mülkiyetinde bulunan gayrimenkul işlemleri yapılması ve belediyeye ait konut olmayan mekanlara ilişkin kira sözleşmelerinin süresinin uzatılması onaylandı.

 

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER