Ardino Belediyesi'nin çocukların sosyal içermesine yönelik projenin süresi uzatıldıCuma, 28 Eylül 2018

Ardino Belediyesi'nin çocukların sosyal içermesine yönelik projenin süresi uzatıldıArdino (Eğridere) Belediyesinden yapılan açıklamada İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında gerçekleştirilen "Ardino İlçesi'nde Sürdürülebilir Erken Çocukluk Gelişimi ve Aktif Sosyal İçerme İçin Entegre Sosyal Hizmetler Sağlanması" projesinin süresinin 2019 yılının sonuna kadar uzatıldığı bildirildi. Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat ile İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı yönetim organı arasında buna ilişkin sözleşme imzalandığı anlaşıldı.

Proje art arda üçüncü yıl uygulanmakta ve temel faaliyetler, sakatlıklara erken müdahale edilmesi ve engelli çocuklara bireysel pedagojik desteğe yöneliktir. Ebeveynlik becerilerinin oluşumu ve gelişimi için anne baba adayları ve mevcut anne babalara psikolojik destek ve danışmanlık verilmekte, aile danışmanlığı hizmeti sunulmakta ve anaokulu ziyaret etmeleri amacıyla savunmasız gruplardan olmayan çocuklar ve ebeveynleriyle bireysel ve grup çalışması yapılmaktadır.

Hizmetler, psikolog, pedagog, çocuk hastalıkları doktoru, fizyoterapist, diş hekimi, konuşma terapisti, sosyal hizmet uzmanları gibi yüksek vasıflı uzmanlar tarafından sağlanmaktadır.


DİĞER HABERLER