Ardino Belediyesinin "Daha İyi Yaşam Şartları İçin Topluma Hizmet" projesinin final konferansı gerçekleştiPazartesi, 27 Şubat 2012

Ardino Belediyesinin Ardino (Eğridere) Belediye Meclisi toplantı salonunda "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi" Operasyonel Programı üzere gerçekleştirilen "Daha İyi Yaşam Şartları İçin Topluma Hizmet" projesinin final konferansı düzenlendi. Ardino Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Hocov tarafından yönetilen konferansta, Ocak 2011 tarihinde Ardino Belediyesinin EKİP Vakfı ile ortaklaşa kazandığı proje sonuçları tanıtıldı.

Foruma, çeşitli kurumların 40'dan fazla temsilcisi katıldı.
Konferans Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat tarafından açıldı. Başkan Resmi Murat konuşmasında "Engelli vatandaşlara yönelik başarılı bir proje daha gerçekleştirdik. Bir kez daha girişimci olduğumuzu kanıtladık ve Avrupa Birliğinin çeşitli projeleri üzerine çalışmakla iyi bir örnek olduk. Bu projeleri gerçekleştirmek bizim için çok önemli, çünkü hem çeliştli kesimlerden vatandaşlara yardım ediyoruz, hem de birçok kişiye iş imkanı sağlıyoruz" dedi. Projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Resmi Murat, belediyenin sosyal ağırlıklı Avrupa Birliği projelerini gerçekleştirmeye devam edeceğini söyledi.

Kırcaali Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü temsilcisi Gülnur Ahmedova, yaptığı selamlama konuşmasında bu projenin gerçekleştirilmesiyle Ardino Belediyesi engellilere ve tek başına yaşayan insanlara destek verme çabalarının sonuç verdiğini kaydetti. Ahmedova, "Engelli vatandaşlar yaşadığı ortamdan, ailesinden ve çevresinden koparılmadan, kendilerine iyi bir sosyal ve sağlık hizmeti verilebileceği konusunda bu proje başarılı bir modelidir. Projenin sayesinde bu vatandaşlar özgüven kazandılar, çevresindekilerine karşı olumlu tutular sergilediler ", dedi.

Proje yöneticisi Elvan İsmail, proje faaliyetlerini ve elde edilen sonuçları tanıtan bir sunum yaptı. Kendisi, projenin başlıca amacının engellilerin ve tek başına yaşayan yaşlı insanların yaşam kalitesinin iyileştirilmesi için ortam yaratılması olduğunu belirtti. Bunun da hassas grupların eşit becerilerinin teşvik edilerek, sosyal içermenin güçlendirilip, sosyal hizmetlerin bölge kapsamının genişletilmesiyle toplumda sosyal hizmetleri sağlanarak yapıldığını açıkladı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER