Ardino bölgesinde yaz Kur'an-ı Kerim kursları başladıÇarşamba, 25 Temmuz 2012

Ardino bölgesinde yaz Kur'an-ı Kerim kursları başladıKırcaali Bölge Müftü Vekili Erhan Receb, Ardino (Eğridere) bölgesinde 30'dan fazla çocuğun Temmuz ayının başından beri yaz Kur'an-ı Kerim kurslarını ziyaret ettiklerini bildirdi.

7- 14 yaş arası çocuklar Kuran okumaya cami imamları tarafından okutulacaklar. Kuran kursuna en büyük ilginin 15 öğrenci katılımıyla Byal İzvor (Akpınar) köyünün Diamandovo (Hüsemler) semtinde ve ardından 12 olan Byal İzvor köyünde ve 8 öğrenci ile Ardino kentinde olduğu öğrenildi.

Erhan Recep, "Kurs eğitimi esnasında çocuklar İslâm dininin esaslarını, namaz kılmayı, dua yapmayı, Arap alfabesini ve Kur'an-ı Kerimin okunmasını öğreniyor. Ayrıca hoşgörülü olmayı, büyüklere karşı saygı göstermeyi, haramı, helalı ayırt etmeyi öğreniyor. Kurs esnasında kültürel ve spor etkinlikleri düzenleniyor" diye paylaştı.

Kuran kursları Ağustos ayının sonuna kadar devam edecek, Eylül'ün başında ise sınavlar olacak. Kursu başarıyla tamamlayanlara cami encümenlikleri tarafından sağlanan para ve maddî ödüller sunulacak.


DİĞER HABERLER