Ardino Breziçka Anaokulu, 2022 mezunlarını törenle uğurladıPazartesi, 30 Mayıs 2022

Ardino Breziçka Anaokulu, 2022 mezunlarını törenle uğurladı

Ardino (Eğridere) Breziçka Anaokulu ekibi, bu yıl okul öncesi sınıfı bitiren ve gelecek eğitim öğretim yılında birinci sınıfa gidecek çocukları heyecan dolu bir mezuniyet töreniyle uğurladı. On üç çocuk, sonbaharda okul sıralarında oturmak üzere öğretmenleri Ayşen Alieva ve Nadejda Hacieva'ya veda ettiler. Anaokulu mezuniyet töreni programında Ardino Belediyesi Eğitim, Kültür ve Spor Dairesi temsilcileri, birinci sınıfa gidecek çocukların velileri ve ilçe merkezindeki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler hazır bulundular.

Çocuklar, öğretmenlerinin rehberliğinde müzik, şarkı, oyun ve danslarla dolu bir şenlik programı hazırlamışlardı.

Anaokulu Müdürü Kıymet Mümün, Breziçka Anaokulu 2022 mezunlarına okul öncesi eğitim sertifikalarını takdim etti. Müdür, yaptığı konuşmasında, “Bu gün sizin için çok özel. Yeni şey ve bilgi öğrenmeye karşı bitmek tükenmek bilmeyen merak sahibi olmanızı diliyorum. Sizi ilim irfan yoluna götürecek olan okuldaki öğretmenlerinize inanç ve güvenle elinizi uzatın” diye ifade etti. Kıymet Mümün, Ardino Belediyesi yönetimine ve Eğitim, Kültür ve Spor Dairesine yıllar boyunca gösterdikleri anlayış, empati ve verdikleri destek için teşekkür etti.

Narin Çobanova, veliler adına anaokulu müdürüne ve bu yıl mezun olan çocukların öğretmenlerine yeni yetişenlerle çalışmalarında özveri ve ilgi göstermeleri ve onlarla ilgilenmelerinden dolayı en içten teşekkürlerini dile getirdi.

Minik mezunlar, Ardino Belediyesi tarafından sağlanan hediyelerle sevindirildiler.

Mezuniyet kutlama programının sonunda birinci sınıfa gidecek çocuklar yollarının açık olması için çiçek tacı altından geçtiler, anaokulu müdürü Kıymet Mümün ise sağlık ve kısmet dilekleriyle onların arkalarından su döktü.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER