Ardino Breziçka Anaokulu kuruluşunun 36. yıl dönümünü kutluyorPerşembe, 17 Kasım 2022

Ardino Breziçka Anaokulu kuruluşunun 36. yıl dönümünü kutluyor

Ardino (Eğridere) kasabasındaki Breziçka Anaokulu kuruluşunun 36. yıl dönümünü kutluyor. Bugün kutlama programı Kırcaali Tiyatro ve Müzik Merkezi’nin sahnelediği “Bravo, Franklin” adlı çocuk oyunu ile başladı. Ardından anaokulunda eğitim gören tüm çocuk grupları, öğretmenlerin rehberliğinde hazırladıkları zengin içerikli bir kutlama programı sundular. Minikler, bol bol şarkı söylediler, şiir seslendirdiler ve dans ettiler.

Ardino Belediyesi Eğitim, Kültür ve Spor Daire Başkanı Bahar Recebov, programın özel konuğuydu. Recebov, Breziçka Anaokulunun 36. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Belediye yönetimi adına anaokulu müdürü ve öğretmen kadrosuna yönelik bir tebrik mesajı takdim etti. Mesajda şu ifadeler yer aldı: “Lütfen, Breziçka Anaokulu’nun kuruluşunun 36. yıl dönümünü münasebetiyle en içten tebriklerimizi kabul ediniz. Bugünkü yıl dönümü kutlama günü, gurur kaynağı ve bilanço günü, bu ise birikmiş yüksek mesleki deneyimin parlak bir işareti ve çocuklarla çalışmanın gerekli ilgiyi hak ettiğini ve aldığını kanıtlıyor. Çalışmalarınıza, çocukların gelişim ve büyüme yolunda güvenle yürümelerine yardımcı olduğunuz özverili hizmetleriniz ve profesyonelliğinizden dolayı derin saygılarımızı ifade ederiz. Size ve ekibinize sağlık, yaratıcılık gücü, nice nice gülümseyen çocuk yüzleri ve asil görevinizi yerine getirmeniz için profesyonel başarılar dileriz. Anaokulunuzun yıl dönümü kutlu olsun!"

Breziçka Anaokulu’nun 36. kuruluş yıl dönümünü tebrik eden anaokulu müdürü Kıymet Mümün, konuşmasında şunları kaydetti: “Breziçka" adlı masalımızı - neşeli, komik, bazen farklı ve hüzünlü - sayfa sayfa birlikte yazmaya devam edeceğiz! Anılar biriktireceğiz ve yıllar içinde sevgiyle elde edilen her şeyi kat kat artırarak geliştireceğiz!” Çocuklara verdikleri günlük hizmetler ve gösterdikleri ilgiden dolayı anaokulunun tüm personeline özel teşekkürlerini dile getiren Kıymet Mümün, yıllar boyunca sürekli yaptıkları yardım ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban’ın şahsında Ardino Belediyesi yönetimine de içten teşekkürlerini sundu.

Breziçka Anaokulu Kasım 1986'da açıldı. Anaokulun ilk müdürü Marieta Evtimova’dır. Stoyanova ve artık hayatta olmayan Türkan Yemencieva da anaokulunda müdürlük yaptılar.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER