Ardino, "Bulgaristan'ı Birlikte Temizleyelim” kampanyasına katıldıPazartesi, 18 Eylül 2023

Ardino,

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram başta olmak üzere belediye, sosyal ve eğitim kurumu çalışanları ekipler oluşturarak BTV'nin "Bulgaristan'ı Birlikte Temizleyelim" başlığı altında düzenlediği ulusal temizlik kampanyasına katıldılar. Bu yıl 11’incisi yapılan girişim,  "Hazırız!" sloganıyla gerçekleştirildi.

Yerel yönetim çalışanları, Eğridere Nehri yatağının kasaba merkezinden Pravdolyub (Islamlar) köyü yakınlarındaki su tedarik alanına kadar uzanan kesiminin yanı sıra Dyadovtsi (Dedeler) köyüne ait arazileri de temizlediler.

Vasil Levski Lisesi öğrencileri, Belite Brezi Turizm Kompleksi, Kartal Kayaları Trak Kaya Tapınağı, Nilüfer Parkı ve Şeytan Köprüsü'ne giden eko-patikaları temizlediler. Ardino 1 Avcı Grubu’nda yer alan avcılar da Gırbişte (Sırtköy) köyünün merkezini temizleyerek girişime katıldılar. Geleneksel girişime Ardino Devlet Orman İşletmesi Müdürlüğü, Sosyal Yardımlar Müdürlüğü ve onlarca Ardino sakini de destek verdi.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER