Ardino hastanesinde tedavi gören koronavirüs hastalarının sağlık durumu iyiPazartesi, 30 Mart 2020

Ardino hastanesinde tedavi gören koronavirüs hastalarının sağlık durumu iyiArdino (Eğridere) Belediye Koronavirüs Kriz Masası Merkezi, Ardino hastanesinde yatan iki koronavirüs (COVID-19) hastasına hizmet veren hekimlerle sürekli iletişim halinde bulunuyor. Bugünkü kriz masasının toplantısında Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve ekibi, hastane müdürü Dr. Güner Osman, Dr. Adam Persenski ve Dr. Sebahattin Hacısaid ile internet üzerinden telefon görüşmesi yaptılar. Üç hekimin ifadesine göre, şu anda hastanede koronavirüs tedavisi gören iki hastanın sağlık durumu iyidir.

Belediye Meclis toplantı salonunda yapılan toplantıda tüm Koronavirüs Kriz Masası Merkezi üyeleriyle birlikte Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Ardino İlçe Müdürü Başmüfettiş Kalin Grudev, Ardino İlçe Emniyet Müdürü Ştilyan Uzunov ve yerel hastaneyi temsilen Dr. Mevlan Binbaşı da hazır bulundular.

Belediye Başkanı, katılımcılara koronavirüs salgının dağılımı ile ilgili mevcut durum hakkında bilgi verdi. Belediye Koronavirüs Kriz Masası Merkezinin yerel hastaneye ihtiyaç duyulan her konuda yardımcı olmaya hazır olduğunu söyleyen Müh. Şaban, "Hastanenin ihtiyaçlarını karşılaması için maddi bağış yapmak isteyen birçok insan da var. Elimizden geleni esirgememeliyiz. Akıllı, sabırlı, birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Hayatı korumak bu dünyadaki en değerli şeydir" diye kaydetti. Belediye Başkanı, belediye çalışanlarına koronavirüsün yayılmasına karşı alınan önlemler konusunda gösterdikleri sorumluluk ve anlayışlarından dolayı teşekkür etti. Belediye Koronavirüs Kriz Masası Merkezi ekibine de teşekkür eden Müh. Şaban, "Her birimiz kişisel sorumluluğumuzu göstermeden, bu acil durumla başa çıkamayız. Salgın ciddi bir aşamasına giriyor, bu nedenle alınan önlemlerde herhangi bir gevşeme olmamalı ve önlemler ihlal edilmemelidir" dedi.

Ardino İlçe Emniyet Müdürü Ştilyan Uzunov, ilçede salgın durumunun karmaşık olduğu ülkelerden geri dönen 83 kişinin, karantinaya alındığını belirtti.

Eğer bir hatırlatma yapacak olursak, ilçe sakinleri 03651 42 12 veya 0882 28 9862 telefon numaralarını arayarak ihbarda bulunabilirler veya yerel makamlardan yardım isteyebilirler.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER