Ardino "Hristo Smirnenski" Meslek Lisesinin Okul Aile Birliğinden "İyi Tatiller" dileğiPazartesi, 27 Haziran 2011

Ardino 12 yıldan beri Ardino'da "Hristo Smirnenski" Meslek Lisesine bağlı Okul Aile Birliği faaliyet gösteriyor. Birlik, Sivil Toplum Örgütleri Yasasına göre kaydedilmiştir. Okul Aile Birliğinin sicile geçmesinden beri Yönetim Kurulu Başkanlığında Ceylan Mutalibov bulunuyor. Bu tür birlikler, bağımsız, gönüllü olarak, okulların gelişmesine maddi destek sağlanması için kuruluyorlar. Onların sayesinde veliler ve yerli halk okul hayatında aktif rol alabiliyorlar.

Ceylan Mutalibov, "Okul Aile Birlikleri, okul yönetimiyle beraber, sınıfdışı çalışmalar ve maddi temelle ilgili projeler hazırlıyor, okul politikası ve amaçlarına uygun kararlar alarak, yürüttükleri faaliyetleriyle öğretim eğitimi yadımlıyorlar. Her okulun Aile Birliği faaliyetini tek başına sürdürüyor. Kanun düzenlemesine göre, Okul Aile Birliği, okulun yönetiminde yer almıyor, sadece danışma fonksiyonları var" diye belirtti. Sayın Mutalibov, Birliğin ayrıca yeni eğitim yılına öğrenci kabulüne de aktif olarak katıldığını ifade etti.

Birlik Başkanı, "Okul Aile Birliği gönüllüleri öğrencilerin ebeveynleriyle görüşmeler yapıyorlar, onlara okulun koşullarını anlatıyorlar. 2011-2012 ders yılı için Ardino "Hristo Smirnenski" Meslek Lisesinde iki sınıf öğrenci kabul edilmesi onaylandı. Birinci sınıfa 7'ci sınıfı bitiren öğrenciler kabul edilecek ve onlar aktif yabancı dil okuyacaklar, meslek sahibi olacaklar. Diğer sınıfa ise 8'cı sınıfı bitiren öğrenciler alınacak" diye paylaştı. Ceylan Mutalibov, Ardino Belediyesindeki tüm öğrencilerin neşeli ve hayırlı bir tatil geçirmelerini diledi.


DİĞER HABERLER