Ardino ilçesinde ihtiyaç sahiplerine gıda yardımıPazartesi, 27 Eylül 2021

Ardino ilçesinde ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı

Bulgaristan Kızılhaç Örgütü (BÇK) Ardino (Eğridere) İlçe Başkanı Bahar Recebov, “En Yoksullar İçin Avrupa Destek Fonu tarafından desteklenen Gıda ve/veya Temel Malzeme Desteği Operasyonel Programı kapsamında ülke genelinde başlatılan gıda yardımı kampanyasından Ardino ilçesinde 1 270 ihtiyaç sahibi yararlanacak” diye bildirdi. Recebov, tek kişilik ve iki kişilik ailelerin yanı sıra üç kişilik ve daha büyük aileler için olmak üzere iki tür gıda paketi dağıtılacağını kaydetti.

BÇK örgütü tarafından Ardino'da gıda paketi dağıtımı yapmak üzere geçici olarak oluşturulan dağıtım noktası eski BKS binasında bulunuyor. Bir ve iki kişilik ailelere toplam ağırlığı 17.540 kg olan 26 paket halinde 15 çeşit dayanıklı gıda ürünü ve üç kişilik ve daha büyük ailelere toplam ağırlığı 27.690 kg olan 43 paket halinde 15 çeşit dayanıklı gıda ürünü içeren paketler verilecek. Paketlerde un, şeker, mercimek, makarna, lütenitsa,  yeşil fasulye konservesi, yeşil bezelye, konserve güveç, reçel, tavuk frikase, kuru fasulye konservesi ve başka yiyecekler bulunuyor.

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, yerleşim yerlerinde gıda ürünleri dağıtımının organize edilmesine ve dağıtımına yardımcı oluyor.

Gıda yardımı alma hakkına sahip kişilerin listeleri, Sosyal Yardımlar Ajansı tarafından hazırlandı. En çok sayıdaki gıda yardımı alan kişi grubu, 2019'da ısınma yardımı alan kişi ve ailelerdir.

Gıda yardımı dağıtımı 25 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER