Ardino İlçesinde iki muhtarlıkta ikinci tur seçim yapılacakSalı, 27 Ekim 2015

Ardino İlçesinde iki muhtarlıkta ikinci tur seçim yapılacak Resmi Murat, ilk turda 5 774 oy veya oyların yüzde 77,78'sini alarak, üçüncü dönem Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı seçildi. GERB'in Adayı Sebahattin Bekçi, 1 272 oy veya oyların yüzde 17,41'ini alarak ikinci, Bulgar Sosyalist Partisi'nin (BSP) adayı Dimitrina Aleksandrova ise 152 oy veya oyların yüzde 2,30'unu alarak üçüncü oldu.

Gelecek Ardino Meclisinde iki parti yer alacak. Yerel Mecliste HÖH'ten 23 Meclis Üyesi, GERB'ten ise 6 Meclis Üyesi olacak.

BSP, Reform Blok, ABV, Ulusal Cumhuriyet Partisi, Yeşiller ve Halk Birliği gibi seçime katılan diğer parti ve koalisyonlar 236 civarında oy alma sınırını aşamadıkları için Meclise girme hakkı kazanamadı.

İlk turda hepsi HÖH'ün adayları olan 37 yerleşim yerinde muhtar seçimi gerçekleşti. Şu köylerde muhtar seçimi yapıldı: Ahryansko (Ercek), Başevo (Hallar), Bogatino (Çorbacılar), Borovitsa (Çamdere), Brezen (Hallaçdere), Byal İzvor (Akpınar), Bistrogled, Golobrad (Köstanlar), Gorno Prahovo (Tosçalı), Gırbişte (Sırtköy) , Dolno Prahovo (Amatlar), Dyadovtsi, Dedino, Enövçe, İskra (Mırsallar), Kitnitsa (Yatacık), Kroyaçevo (Terziköy), Levtsi (Solaklar), Lenişte (Lenişte), Lübino (Ömerler), Mleçino (Sütkesiği), Padina (Makmıllar), Pravdolüb (Hatipler), Ribartsi, Rusalsko (Hotaşlı), Sinçets (Durabeyler), Svetulka (Çandır), Srınsko, Suhovo (Susuzburun), Sedlartsi (Semerciler), Tırna, Tırnoslivka, Hromitsa (Topallar), Çervena Skala (Alkaya), Çernigovo (Karamusollar) , Çubrika (Dallıca) ve Yabılkovets (Elmalı).

Pazar günü Jıltuşa (Sarıkız) köyünde HÖH'ün adayı Karamfil Dimitrov ve GERB'in adayı Krasimir Damatov ve Temenuga (Menekşe) köyünde HÖH'ün adayı Hılmi Sadullah ve Reform Blok'un adayı Ercan Muradov ikinci turda muhtarlık seçimi için mücadele edecekler.


DİĞER HABERLER