Ardino ilçesinde sıcak öğle yemeği hizmetinin süresi uzatıldıÇarşamba, 29 Eylül 2021

Ardino ilçesinde sıcak öğle yemeği hizmetinin süresi uzatıldı

Ardino (Eğridere) ilçesinde ihtiyaç sahiplerine yönelik sıcak öğle yemeği hizmetinin süresi 10 Aralık 2021 tarihine kadar uzatıldı. Hizmetin finansmanı, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun koronavirüs (Covid-19) küresel krizinin etkileriyle REACT-EU mekanizması yoluyla mücadele etme girişiminin bir sonucu olarak Yoksullar İçin Avrupa Destek Fonu tarafından desteklenen 2014-2020 Dönemi Gıda ve / veya Temel Malzeme Desteği Operasyonel Programı kapsamında sağlanıyor. An itibariyle sıcak öğle yemeği hizmetinden 1300 ilçe sakini yararlanıyor. Söz konusu ihtiyaç sahibi kişiler şu hedef gruplarına aittir: 1. Grup- geliri olmayan veya yoksulluk sınırının altında düşük gelirli kişiler, ülkedeki ekonomik durumun kötüleşmesi nedeniyle zor durumda olan insanlar, yaşları veya mevcut engelleri nedeniyle enfeksiyonun bulaşma ve ağır seyretme riski daha yüksek olan kişiler; 2. Grup-geliri olmayan veya yoksulluk sınırının altında düşük geliri olan ve kendilerini destekleyecek akrabaları olmayan karantina altına alınan kişiler; 3. Sosyal yardım alan ve ek desteğe ihtiyacı olduğu tespit edilen ve olağan salgın durumu koşullarında temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler.

Değeri 915 057,00 leva olan proje, 1 Ocak 2021'de başladı.

Son tarihi 10 Aralık 2021'e kadar uzatılmasıyla operasyon, temel maddi yoksunluğun üstesinden gelmek için onlara gıda yardımı yaparak zorluk yaşayan insan sayısını azaltmaya yönelik operasyonel programın genel hedefine ulaşılmasına katkıda bulunmaya devam edecek. Ardino ilçesinde yalnız yaşayan yaşlı ve engellilerin günlük yaşamlarında destek sağlamaya yönelik faaliyetler devam edecek.

Sıcak öğle yemeği hizmeti, Sosyal Yardım Ajansının desteğiyle Gıda ve / veya Temel Malzeme Desteği Operasyonel Programınca finanse edilen "Covid-19 Salgını Koşullarında Ardino İlçesinde Sıcak Öğle Yemeği" projesi kapsamında gerçekleştiriliyor.

 


DİĞER HABERLER