Ardino ilçesindeki anaokulları 1 Haziran'da açılacakCuma, 29 Mayıs 2020

Ardino ilçesindeki anaokulları 1 Haziran'da açılacakArdino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, anaokulu müdürleri ve anaokullarında görevli sağlık personel başkanlarıyla gerçekleştirdiği çalışma toplantısından sonra, "Ardino ilçesindeki anaokulları, Uluslararası Çocuk Bayramı'nın kutlandığı 1 Haziran'da açılacak. Anaokulların açılışı, hijyen şartlarına ve anti-salgın önlemlerine sıkı sıkıya bağlı kalınarak gerçekleşecek" diye bildirdi. Toplantıda dezenfeksiyon için gerekli tüm tedbirleri uygulayarak salgın önleme gerekliliklerine uygun olarak okul öncesi eğitim kurumlarının faaliyetlerinin yeniden başlatılması için somut tedbirler ve eylemler belirtildi. Katılımcılar bir kez daha faaliyetlerin organize edilmesine yönelik tedbirler hakkında bilgilendirildi.

Anaokulu müdürleri, belediye yönetimini çocuklarının anaokullarına gitmelerine razı olduklarını beyan ettiği bir bildirim formu doldurma prosedürlerinden haberdar ettiler. Anaokullarına sadece sağlıklı çocuklar kabul edilecektir. Çocukların sağlık durumu her sabah bir sağlık görevlisi tarafından kontrol edilecektir. Çocukların ateşi varsa veya grip benzeri belirtileri varsa, anaokuluna kabul edilmeyeceklerdir.

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban," Ardino Belediyesi, koruyucu maskeler, dezenfektanlar sağlayarak ve anaokullarının teknik ve maddi donanımını COVID-19 enfeksiyonunun bulaşmasını önlemek için Sağlık Bakanlığı'nın gerekliliklerine uygun hale getirerek anti-salgın önlemleri sağlamak için tüm finansal ve organizasyonel ön koşulları oluşturuyor" diye kaydetti.


DİĞER HABERLER